Як вберегти життя та святковий настрій під час новорічно-різдвяних свят

news

Багаторічний досвід свідчить, більшість надзвичайних ситуацій, які виникають під час Новорічних та Різдвяних свят, трапляються через недотримання елементарних правил безпеки. Недбалість під час встановлення новорічної ялинки чи використання піротехнічних виробів може призвести до трагічних наслідків

Ялинку слід встановлювати на стійкій основі – підставці, у посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилась на відстані не менше пів метра від систем опалення, електроприладів, легкозаймистих матеріалів. Це необхідна умова для того, щоб у разі виникнення пожежі, полум’я не перекинулося на займисті речі.

Для прикрашання зеленої красуні потрібно використовувати електричні гірлянди лише заводського виробництва, завжди перевіряти справність електричного проводу, його ізоляцію. Лампи гірлянди мають бути надійно закріплені, адже у разі падіння від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Слід завжди пам’ятати, що сама хвоя легкозаймиста.

Якщо є хоч найменший сумнів щодо справності гірлянди або з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу – її необхідно негайно вимкнути.

Не слід прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками, ватою, марлею. І звичайно ж, не можна для прикраси використовувати свічки.

ДІЇ У ВИПАДКУ ЗАГОРЯННЯ ЯЛИНКИ

– зваліть ялинку на підлогу, щоб полум’я не піднімалось угору (можуть зайнятися шпалери та штори);

– накиньте на неї ковдру, закидайте вогонь піском чи залийте водою (якщо ялинка штучна).

Пам’ятайте, що синтетична ялинка горить швидше, при цьому матеріал, з якого вона виготовлена, плавиться і розтікається, виділяючи отруйні речовини (оксид вуглецю, синильну кислоту і фосген);

– не торкаючись палаючої синтетичної ялинки голими руками, накиньте на неї цупке покривало (ні в якому разі не гасіть водою полімери, які горять, бо можливе розкидання іскор і розплавленої маси);

– при загорянні електрогірлянди негайно вийміть із розетки вилку електроприладу (вона повинна бути в доступному місці) чи вимкніть автоматичні запобіжники (викрутіть пробки) в електросиловій;

– зателефонуйте до рятувальної служби за телефоном «101»;

– до прибуття пожежних намагайтеся за допомогою піску та води ліквідувати осередок пожежі або хоча б не допустити поширення вогню;

– не відчиняйте вікна і двері, як і в інших випадках пожежі у квартирі, оскільки протяг більше роздує полум’я;

– повідомте сусідів про виникнення пожежі та, якщо необхідно, виведіть людей, присутніх у квартирі, у під’їзд.

Під час організації та проведення масових Новорічних заходів слід, насамперед, дотримуватись однієї важливої умови ‒ якщо у святкуванні беруть участь понад 50 осіб, то потрібно використовувати приміщення:

– що забезпечені не менше, як двома евакуаційними виходами;

– які не мають на вікнах глухих грат;

– розташовані не вище другого поверху у будівлях з перекриттям з горючих матеріалів;

Використання бенгальських вогнів, хлопавок, різноманітних піротехнічних засобів, феєрверків у приміщенні категорично забороняється.

Також у приміщенні не можна влаштовувати й різноманітних світлових ефектів за допомогою хімічних та інших пожежонебезпечних речовин. Ці засоби красиві й ефектні, проте їх іскри, які розлітаються у різні боки, можуть запалити хвою ялинки, папір, вату, а то й одяг людей.

Піротехнічні вироби (салюти, ракети, петарди, бенгальські вогні, хлопавки), які отримали таку назву тому, що до їх складу входять горючі речовини і порох, стали одним із своєрідних атрибутів зимових свят. Сьогодні піротехніку можна купити не лише у спеціалізованих магазинах, але, на жаль, стихійних ринках. Незалежно від того, в якій країні виготовлена піротехніка, вона не може бути абсолютно безпечною. Дітям категорично забороняється використовувати піротехнічні вироби без дозволу дорослих.

Якщо ж ви вирішили скористатись піротехнічними виробами, необхідно запам’ятати загальні правила безпеки користування ними:

– не купуйте феєрверки у сумнівних продавців;

– не носіть піротехнічні іграшки у кишенях, не розбирайте, не піддавайте їх механічному впливу, не спалюйте у вогнищі;

– приступаючи до роботи з будь якими піротехнічними виробами, належним чином ознайомтеся з їх інструкціями і зверніть особливу увагу на вказані зони безпеки: точний безпечний радіус, вказаний на упаковці кожного піротехнічного виробу;

– запускайте піротехнічні вироби лише на відкритому місці, за відсутності сильного вітру;

– виконуйте всі роботи на відстані витягнутих рук, не нахиляйтеся над феєрверком;

– одразу ж після запалювання гніту, відійдіть на безпечну відстань, не запускайте піротехніку з рук;

– відстань від піротехнічного виробу до найближчих будинків, дерев інших предметів, які можуть загорітися, повинні бути не менше 20 метрів, так само зверніть увагу на відсутність поблизу ліній електропередач;

– пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи, і це може позначитися на їх якості;

– не використовуйте піротехнічні іграшки для пустощів, застосовуйте лише за призначенням.

Звертаємо увагу батьків! Пам’ятайте: у жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогні та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.

До відома мешканців міської територіальної громади: рішенням Луцької міської ради від 24.02.2021 № 7/96 “Про заборону використання піротехнічних виробів (феєрверків) на території Луцької міської територіальної громади” заборонено використання висотних феєрверків.

0 Комментариев