Як у Луцьку допомагатимуть соціально вразливим верствам населення

news

Сьогодні, 7 жовтня, на засіданні виконавчого комітету прийняли Програму соціального захисту населення міста Луцька на 2016-2020 роки.

Про це повідомляють у прес-службі Луцької міської ради.

Про проект Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки доповідала директор департаменту соціальної політики Лариса Боярин.

Вона повідомила, що департамент соціальної політики Луцької міської ради розробив Програму соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки, яка об’єднує в собі діючі та нові місцеві соціальні гарантії для соціально вразливих верств населення міста Луцька. Для забезпечення реалізації Програми передбачається виділення цільових коштів, виходячи з фінансових можливостей бюджету міста, залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.

Основними проблемами в соціальній сфері міста є: недостатні обсяги державних соціальних гарантій для забезпечення соціального захисту окремих категорій населення; недостатність фінансування заходів соціального захисту населення; монополія державних та комунальних установ в частині надання соціальних послуг.

Згідно із даними Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків на сьогодні в місті Луцьку нараховується 51,3 тис. пільговиків, з них: ветеранів війни – 7,5 тис. чол., з них: 738 інвалідів війни; 1,7 тис.чол. учасників бойових дій; ветеранів праці – 18,2 тис. чол.; постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – 5,4 тис. чол.; ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ – 2,2 тис. чол.; реабілітованих громадян – 0,1 тис. чол.; дітей війни – 13,6 тис. чол.; інвалідів (крім інвалідів війни) — 11,1 тис. чол.; в т.ч.: дітей – інвалідів – 1,0 тис. осіб, інвалідів зору 1 групи – 169 чол.; 2 групи – 247 чол.; 1255 багатодітних сімей (1563 дітей).

На обліку в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька перебуває 4039 чол. з числа одиноких непрацездатних громадян, серед них 1337 чол. – інвалідів, 907 ветеранів війни, ліжковохворих — 178 чол., 300 осіб — п’ятої групи рухової активності.

З метою забезпечення добробуту, покращення соціального самопочуття людини, розроблено додаткові заходи щодо надання різних видів соціальної допомоги. Через соціальну допомогу виконується реабілітаційна функція, що полягає в тому, щоб допомогти людям, які потрапили в скрутну життєву ситуацію, вийти з цього стану і не опинитися на узбіччі суспільства.

Зміст соціального захисту, його форми і методи є адресними, індивідуальними, адже одна людина може потребувати матеріальної допомоги як першої умови виживання, інша – соціального обслуговування, стороннього догляду, моральної підтримки тощо. Саме тому заходи Програми поширюються на всі категорії населення міста, які опинились у складних життєвих обставинах.

За словами доповідачки, основними принципами надання соціальних послуг та соціальної допомоги визначено: адресність, індивідуальний підхід, доступність, відкритість, добровільність вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманність, комплексність, максимальна ефективність використання бюджетних та позабюджетних коштів суб’єктами, що надають соціальні послуги, законність, соціальну справедливість, конфіденційність, дотримання стандартів якості та відповідальність за дотримання етичних і правових норм суб’єктами, що надають соціальні послуги.

Мета програми полягає у: забезпеченні додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту окремих категорій мешканців міста Луцька; впорядкуванні системи надання муніципальних допомог, пільг та компенсацій; створенні фінансових, організаційно-правових механізмів для досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя незахищених верств за рахунок можливостей місцевого самоврядування та у співпраці з громадськістю.

Головними завданнями Програми є: забезпечення реалізації механізму надання соціальних послуг та соціальної допомоги за принципами адресності, індивідуального підходу, доступності, відкритості та добровільності; забезпечення ефективної координації діяльності суб’єктів соціального спрямування у наданні соціальних послуг мешканцям міста, в тому числі шляхом співробітництва та партнерства з громадськими об’єднаннями; сприяння соціальній реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями шляхом створення безперешкодного доступу до об’єктів інфраструктури міста.

Ухвалення Програми забезпечить ефективне розв’язання соціальних проблем мешканців міста, оскільки застосовує до їх вирішення принципи системності та адресності, координує взаємодію виконавчих органів міської ради, об’єднань громадян та безпосередньо громадськості. Окрім того використання програмного фінансування заходів Програми забезпечує прозорість бюджетного процесу в соціальній сфері міста.

Щороку при формуванні бюджету будуть передбачатись цільові кошти, виходячи із фінансових можливостей, для забезпечення виконання заходів Програми соціального захисту населення міста на 2016 – 2020 роки.

Для забезпечення реалізації Програми передбачається також залучення благодійних внесків та гуманітарної допомоги.

Програма діятиме з 1 січня 2016 року до 31 грудня 2020 року. Загальний обсяг фінансового ресурсу – 60051,0 тис грн.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев