Як у 2016 році платитимуть податки фізичні особи?

news

У частині податку на доходи фізичних осіб з 2016 року встановлюється єдина базова ставка в розмірі 18 % замість двох діючих ставок 15% та 20 %, – наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Однак, до ряду доходів застосовуються інші ставки для оподаткування , а саме

– 0 % – бази оподаткування у випадках, прямо визначених розділом IV Податок на доходи фізичних осіб;

– 5 % – для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування) (п.п. 167.5.2. п. 167.5. ст.167 Податкового кодексу України);

– 15 % – бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання,  визначеної у підпункті 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 цього розділу, яка отримуються  платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом;

– 18 % – для пасивних доходів, у тому числі нарахованих у вигляді дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, що виплачуються інститутами спільного інвестування (крім зазначених у підпункті 167.5.2 цього пункту).

Нагадаємо, що дані норми передбачені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який   опубліковано в №250 газети Верховної Ради України «Голос України» від 31 грудня 2015 року,- повідомляють фахівці ГУ ДФС у Волинській області.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев