Як сушити яблука: лайфхаки зберігання плодів у вигляді сухофруктів

news

Сухофрукти – корисний продукт, який заготовляють на зиму, але вживають цілий рік. Висушені часточки плодів додають у напої, випічку або їдять як самостійну страву.

Але не обов’язково купувати сухофрукти у магазині. Ви можете самі висушити фрукти.

У статті розповімо про те, як сушити яблука в домашніх умовах, які плоди для цього вибрати, як підготувати їх до обробки і скільки можна зберігати.

Як сушити яблука?

  • Правильно вибираємо сорт

Перш ніж перейти до вибору сорту, відзначимо п’ять переваг сушених яблук:

У висушених часточках містяться природні дубильні речовини. Користь цих речовин у тому, що вони мають протизапальну дію. Рекомендується вживати часточки для профілактики онкологічних захворювань.

Сухофрукти благотворно діють працювати травної системи. Часто цей натуральний препарат використовують для легкого сечогінного ефекту.

У дієтичних питаннях сухофрукти також незамінні. Продукт добре вгамовує голод і має низьку калорійність – всього 250 ккал на 100 г.

Сушені фрукти довго зберігаються.

Частки яблук можна використовувати для приготування вітамінних напоїв, десертів, здобної випічки. Сушені фрукти зберігають усі корисні властивості.

На замітку. У вживанні сушених яблук потрібно знати міру. Крім того, вагітним, людям, які страждають на цукровий діабет і панкреатитом, потрібно порадитися з лікарем, перед тим, як включити сухофрукти в дієтичне меню.

Отже, які яблука вибрати для сушіння? У вирішенні цього питання дотримуйтесь наступних порад:

Плід має бути великим. Шкірка тонка. Насіннєва коробочка – невелика.

Пізні сорти, які збирають восени, вважаються найкращим варіантом. У висушеному вигляді плоди мають яскравий кисло-солодкий смак. Якщо приготувати надто солодкі сорти, велика ймовірність, що після сушіння вони втратить свою насолоду і будуть вже не такими смачними.

З традиційних сортів для сухофруктів часто використовують апорт, пепін шафранний, антоновку. Найкращими сортами західної селекції вважаються гала, макінтош, голден, фуджі. При цьому зрілі плоди можуть бути як зеленими, і жовтими, червоними.

  • Вибір сорту для сушіння

Готуємо фрукти до сушіння

Процес сушіння яблук починається з їхньої підготовки. Від цього етапу багато в чому залежить якість готового продукту.

Серед зібраних плодів вибирають найсвіжіші яблука. Сортують фрукти за розміром. Бажано розділити плоди за сортами.

Фрукти ретельно миють.

Шкірку не знімають. Яблучна шкірка містить велику кількість клітковини, зберігає аромат висушеного фрукта.

Плоди ріжуть на часточки без серцевини. У кружечках залишають коробочку з насінням. Можна використовувати , що прискорить процес. Товщина шматочків – до 5 мм.

Порада. Після різання часточки можуть потемніти. Щоб цього не сталося, заготовки опускають у кислий розчин. На літр води додають 4 столові ложки лимонного соку. Рекомендується додавати до розчину сік ананасу, який нейтралізує присмак лимона.

Якщо планується сушіння на свіжому повітрі, замість лимонного соку використовують сіль. На 12 л води додають 5 столових ложок кухонної солі. Розчин освітлює шматочки, консервує їх, відлякує мух, ос.

Нарізані часточки укладають на бавовняну тканину. Вони мають просохнути. І лише після всіх маніпуляцій можна сушити яблука.

Гурмани рекомендують після сушіння яблук скористатися одним дуже простим рецептом. Щоб часточки вийшли запашними, їх посипають подрібненою корицею, товченими горішками. Корисні добавки зроблять смак сухофруктів більш насиченим.

Як підготуватися до процесу сушіння?

Розглянемо кілька популярних способів сушіння.

1. На нитці
Найпростіший метод. Підходить для заготівлі великої кількості сухофруктів.

Через часточки простягають нитку. Між шматочками залишають проміжок. Яблучну гірлянду вивішують на вулиці, на сонячному боці будинку.

Для захисту заготівлі від комах часточки прикривають марлею.

2. На сонці
Сонячне сушіння дозволяє зберегти всі фруктові вітаміни та мікроелементи. Підготовлені часточки надягають на нитку зі збереженням проміжків або укладають на грати, лист, на дерев’яні ящики. При укладанні шматочки повинні лежати щільно і лише один шар.

Місткість ставлять під прямі сонячні промені. Фрукти закривають марлею. Висушування триває близько 14 днів. Протягом цього часу часточки кілька разів перевертають для рівномірного сушіння. Якщо погода похмура, дощова, фрукти переносять у сухе приміщення, яке добре провітрюється.

Правильно висушені фрукти виходять еластичними та приємно пахнуть.

3. У мікрохвильовій печі
Цей спосіб для тих, хто не хоче чекати на два тижні. Мікрохвильовка швидко впорається з поставленим завданням. Але сухофрукти не вийдуть такими смачними, як за традиційних способів приготування сухофруктів. А ще мікрохвилі руйнують більшість корисних речовин, які містять свіжі плоди.

Етапи сушіння в мікрохвильовій печі:

  • На ємність чи піддон викладають пергаментний папір.
  • Шматочки розкладають одним шаром.
  • Встановлюють мінімальну потужність. Включають НВЧ на 60 секунд.
  • Після 1 хвилини перевіряють стан часточок і перевертають на інший бік.
  • Другий сеанс просушування скорочують до 30 секунд. Потім часточки перевертають. Сушіння проводять до того моменту, поки часточки не стануть еластичними.

Коли сушка закінчена, ви знатимете приблизний час приготування сухофруктів. Другу партію можна висушувати з урахуванням повного часу.

4. У духовці, на газовій плиті, в сільській печі
А як сушити яблука в духовці на деку, адже не завжди є можливість сушити їх на вулиці або мікрохвильовій печі.

Духовка дозволяє якісно висушити фрукти. Але потрібно постійно контролювати процес. Якщо використовується, то вона дозволить рівномірно просушити часточки. Що для цього потрібно:

На постелити. Шматочки розкласти одним шаром із збереженням проміжків.

Виставити температуру 70 градусів. Якщо передбачено режим конвекції, можна скористатися ним. Якщо конвекція не передбачена, сушіння проводять з відкритою шафою, щоб уникнути пересушування, згоряння продукту.

За дві години температуру знижують до 50 градусів. Частки перевертають.

Сушіння триває 8 годин. Але вже на п’яту годину потрібно через кожні 30 хвилин перевіряти готовність. Коли яблука приготуються, їм дають охолонути.

Якщо використовується газова духовка, слід за тією ж схемою сушіння, що й для електричної. Тут суворо враховують, за якої температури сушити яблука.

Деко з часточками ставлять у шафу при 85 градусах.

Чекаю на 30 хвилин, знижують температуру до 75 градусів.

Через три години слід залишити температуру на рівні 55.

Через кожні 40-60 хвилин перевертають шматочки, а лист переставляти на різні рівні.

Готування сухофруктів у газовій духовці триває 7-8 годин.

Звичайна також придатна для приготування сухофруктів. Гірлянди з яблучних часточок розвішують над варильною поверхнею і включають конфорки. Сушіння триває дві години. Потім готовий продукт на кілька днів вивішують у сухому місці, що провітрюється, щоб він дійшов.

У сільській печі фрукти висушують за таким же принципом. Тут важко стежити за температурою. Але пекти дозволяє швидко висушити часточки, нанизані на нитки або розкладені в ємностях.

5. В електросушарці
Застосування дегідрататорів – найсучасніший і безпечний спосіб. Фрукти промивають, ріжуть шматочками завтовшки до 5 мм, а потім викладають на спеціальні піддони.

Для сушіння виставляється певна температура. Після завершення процедури електросушарка вимикається автоматично. Фрукти приготуються приблизно за 8 годин.

Плюс електросушарок у тому, що вони рівномірно просушують фрукти, повністю випаровують зайву вологу. Вам не доведеться стежити за висушуванням, перевертати часточки. Крім того, до яблук не зможуть пробратися комахи.

Розбираємось, яка маса вийде на виході
Термічна обробка завжди призводить до втрати маси продуктами. Так, при сушінні фрукти можуть втратити до 90% своєї первісної маси. Отже, з кілограма яблук ви отримаєте 130 г сухофруктів.

Перевіряємо готовність сухофруктів
Готовність яблук легко перевірити. Після сушіння їх остуджують. Частки як печиво повинні дійти до потрібної кондиції. На остигання достатньо півгодини.

Після остигання часточку потрібно розламати. Волога та сік не повинні виділятися. Правильно виготовлені сухофрукти еластичні, сухі, без липкості.

Якщо сухий шматочок сильно стиснути, він розвалиться.

Якщо сухості в яблуках недостатньо, їх назад відправляють на сушку.

Як перевірити готовність?
Вивчаємо, як виглядають сухофрукти
Якщо часточки висушені правильно, їх шкірка темніє. При цьому часточки можуть відрізнятися за кольором. Це нормально. Все залежить від сорту, час збирання врожаю. Пізні, зимові сорти завжди виходять темними. А яблука, які збирали влітку, на виході виходять світлими і сушаться вони набагато швидше за пізні сорти.

На замітку. Занадто темні часточки вказують на пересушеність фруктів. Якщо яблука пересушити, вони втрачають усі корисні властивості та будуть несмачними.

Як зберігати яблука?
Для сухофруктів потрібно дотримуватись умов зберігання:

Місце для зберігання має бути з нормальним рівнем вологості, гарною вентиляцією.

0 Комментариев