Як суд розділить куплений у шлюбі будинок, якщо більша частина коштів була від проданого майна зі спадщини дружини

news

Вступаючи у шлюб пара планує спільне майбутнє, купує спільне житло, транспортні засоби та інші цінності. 

При розлученні з’являється маса запитань та проблем, які потрібно вирішити. Однією з основних проблем, це розподіл спільно нажитого майна.

Як буде розподілено куплений у шлюбі будинок, якщо більша частина коштів на нього були виручені від продажу квартири, отриманої у спадщину? Розберемося в цій ситуації у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта:

Ми з чоловіком у шлюбі купили будинок. Зараз розлучаємося, але на поділ майна я ще не подавала. Гроші  були наші спільні, але перед покупкою будинку, я продала спадщину – мамину квартиру, і за ці гроші більшою частиною і був куплений будинок. Як тепер буде ділитися майно? Напополам? Але ж я вклала більше?

Відповідь юриста:

Спадщина – батьківська квартира, яку ви продали, вважається вашим особистим майном, відповідно гроші які ви отримали від продажу квартири і вклали в покупку будинку, це ваші особисті кошти, а не кошти подружжя. Відповідно будинок буде ділитися не у пропорції 50% на 50%, а буде враховано ті кошти, які ви вклали у його покупку, і в результаті за вами буде визнано право власності на більшу частину будинку.

Тобто якщо ви продали квартиру за 500 000 грн., і купили будинок за 1000 000 грн., то ваша частка будинку складе ¾, частка чоловіка буде ¼ будинку.

Однак у таких справах багато нюансів, потрібно дивитися документи щодо продажу квартири, покупки будинку і т.п.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев