Як стягнути аліменти та заборгованість по них у мобілізованого на військову службу?

news

Армія – це зріз суспільства. Такий тезис під час одного з інтерв’ю висловила мені волонтерка, яка розпочала свою діяльність з 2014 року. 

Отже не варто дивуватися, що до лав ЗСУ потрапляють чоловіки, які роками ухилялися від сплати аліментів.

Чи можливо стягнути аліменти та борг по них у мобілізованого в Збройні сили України? З цим запитанням допоможе розібратися юрист у нашій вже традиційній рубриці – Юридична консультація.

Запитання клієнта:

Мого бувшого чоловіка забрали до війська, і він зараз почав отримувати нормальні гроші. У нього є заборгованість по аліментах більше 80 000 гривень. Він до війни ніде не робив і нічого не платив. Я звонила до виконавця, щоб мені заплатили аліменти, вона нічого не хоче робити, бо каже що не знає адресу частини, де служить чоловік. Що мені робити? 

Відповідь юриста:

Виконавці люди зайняті, і поки їх не почати підштовхувати, з високою вірогідністю нічого робити не будуть.

Вам потрібно письмово звернутися до виконавця із заявою, де повідомити про те, що ваш колишній у армії, вказати номер частини, наголосити на тому, що є велика заборгованість, і ви будете скаржитися на виконавця, якщо він не буде вживати дії щодо стягнення заборгованості.

Виконавець отримавши офіційну заяву, розуміє, що заява зареєстрована і він більше не займатися вашою справою не зможе. Якщо виконавцю невідома адреса військової частини, де служить боржник, він повинен надіслати документи щодо стягнення аліментів до Міністерства оборони. Після чого ці документи будуть передані до бухгалтерії військової частини, і вам будуть виплачуватися аліменти з доходів батька дитини.

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Фото ілюстративне з інтернету 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев