Як стерилізувати банки в мікрохвильовці

news

Наявністю вдома мікрохвильовки зараз нікого не здивуєш. Адже це “чудо техніки” купують заради швидкого розігріву продуктів.

Але виявляється, мікрохвильовку можна використовувати не тільки для цього.

У сезон літніх заготівель та закруток на зиму мікрохвильовка стане в пригоді для знезараження скляної тари. Так, саме тут  можна стрерилізувати банки для консервації.

Класичний процес стерилізації завжди доставляє господаркам масу клопоту: доводиться кип’ятити воду і пропарювати кожну ємність. Без гарячої обробки використовувати посуд для консервації категорично забороняється. У кращому випадку вона вибухне, а продукти будуть викинуті. У гіршому – з’явиться ботулотоксин, страшна отрута, смертельно небезпечний для людини.

Щоб консервовані продукти були безпечними, потрібно строго виконувати правила консервування та особливо – стерилізації.

Як правильно підготувати банки

Якою би чистою не була скляна банка, її потрібно ретельно вимити і простерилізувати. Миючий засіб потрібно багаторазово змивати.

Банку треба ретельно перевірте чи нема ніяких тріщин, сколів, інших дефектів. Якщо проігнорувати пошкодження, скло просто лопне при нагріванні.

Промиваючи скляні ємності бажано содою – вона нешкідлива, легко змивається зі скляної поверхнВимиі. ті банки можна стрерилізувати.

Плюси і мінуси стерилізації в мікрохвильовці:

  • Можна відразу обробляти кілька півлітрових банок.
  • Процес не супроводжується підвищенням вологості і температури на кухні.
  • Обробка в мікрохвильовій печі забирає менше часу і сил, ніж класичні способи.

Недоліки:

  • 3 літри – максимальний обсяг стерилізуємих ємностей. Їх доводиться класти на бік.
  • Витрачається електроенергія.

Багато господинь сумніваються, чи можна стерилізувати скляні ємності в мікрохвильовій печі. Не тільки можна, а й дуже зручно. Одна обов’язкова умова – повинні бути кришки.

Є кілька варіантів стерилізації:

  • з водою;
  • без води;
  • з заготовками.
  1. Стерилізація парою

У помиті банки наливають трохи води – вистачить 2 см. Бажано використовувати відфільтровану – вона при кипінні не залишає слідів вапна. Ставлять баночки в мікрохвильовку. Без кришок. Включають мікрохвильовку на 0,7-0,8 кВт. Тепер потрібно почекати.

Скільки хвилин достатньо, щоб якісно продезінфікувати скляний посуд? Вистачає 2-3 хвилин.

Скільки за часом стерилізувати, залежить від обсягу: чим він більший, тим довше процес.

Трилітрову варто витримати хвилин 5-6. Взагалі рекомендується орієнтуватися на кипіння: від моменту початку вичікують 1-3 хвилини. Потім можна вимкнути мікрохвильовку. Вода, кипить і виділяючи пар, вбиває всі патогенні мікроби.

Простерилізовані ємності гарячі, тому дістають їх за допомогою рушники або прихваток, які не повинні бути вологими – через різницю температур скло, швидше за все, трісне.

Забороняється брати їх за горлечка – це небезпечно. Діставати їх слід обома руками.

Воду, що не встигла википіти, виливають.

Тепер потрібно відразу, без зволікання, наповнити готову тару продуктами для консервування.

Якщо готується кілька баночок, ставити їх потрібно вгору денцем на чисту ганчірку або рушник.

Перевертають їх безпосередньо перед наповненням гарячими продуктами, які потрібно попередньо пастеризувати.

Одночасно в мікрохвильовку поміщається не більше п’яти баночок (0,5-1 л). Трилітрові доводиться класти на бік. У них також наливають трохи води – вона не випливає при горизонтальному розташуванні. Рекомендується підстелити  рушник, також можна покласти в тарілку.

2. Стерилізація без води

При сухому методі рідина не має прямого контакту зі склом – його можна назвати комбінованим, так як йде одночасна обробка мікрохвильовими променями і парою.

Цілі, помиті банки поставте вниз шийками на чистий рушник. Процедуру починайте після повного висихання. Вам знадобиться склянка 250-300 мл. Налийте в неї фільтровану воду. Не потрібно наповнювати склянку до країв, залиште 3-4 см, інакше вона, закипить, поллється назовні – на піддон. Стакан ставте посередині камери, навколо нього розташуйте порожні баночки, і задайте час: п’ять хвилин. Виставте потужність 0,75 кВт. Коли таймер відключить мікрохвильовку, дістаньте гарячий посуд прихваткой.

Тепер можна наповнювати їх варенням або кабачкової ікрою, головне – не допустити різкого перепаду температури. заготівля варення

3. Як стерилізувати в мікрохвильовій печі банки з заготовками?

Можна не дезінфікувати окремо банки для варення, а поставити їх в камеру вже наповненими. Умова: варення не повинно доходити до країв 5 см. Кришок бути не повинно.

Баночки з варенням розставляють так, щоб вони не торкалися один до одного. Потужність виставляють максимальну. Таймер ставлять на шість хвилин. У потужних печах вистачає 2 хвилин.

Коли процес завершиться, дверцята відкривають не відразу. Чекають 4-5 хвилин – весь цей час йде пастеризація продукту. Витягають банки сухими прихватками. Закривають варення простерилізованих кришками.

4. Обробка скляних ємностей, наповнених соліннями

Залишають 2/3 об’єму. Якщо вміст закипить, то виллється на піддон і забруднить камеру приладу. Пізніше порожнє місце заповнюють. Баночки з заготовками ставлять на піддон, щоб не стикалися. Час процесу – 3 хв. Потужність на максимумі. Після відключення печі дверцята не відчиняють – чекають ще 5 хв. Діставши соління прихватками, залишають їх трохи охолонути – поки стерилізуються і сушаться бляшані кришки. Тепер можна заповнити баночки доверху і закупорити.

5. Заготівля фруктів і ягід

Спочатку зробіть сироп, змішавши цукор і фільтровану воду. Промийте ягоди. Кісточки діставати не потрібно. Приберіть підгнилі і пом’яті ягоди, а добірними наповніть чисту тару, відступивши від краю 5 см. Налийте готовий сироп. Поставте баночки в камеру. Виставте потужність на максимум. Пастеризація триває 5 хвилин, вкажіть цей час на таймері. У потужних печах вистачить 2-3 хв. При бажанні можна влити сироп вже після стерилізації.

 

Кришки доведеться обробляти окремо, так як метал розміщувати в мікрохвильовій печі категорично забороняється.

0 Комментариев