Як сервірувати сирну тарілку

news

Сир – один із важливих пунктів списку покупок до святкового столу, вечірки, відмінна закуска до вина та чудовий десерт під каву і діжестіви. І не слід недооцінювати естетичні здатності сирної тарілки. Вибір сиру та його подача – зовсім не дурниці, а ціла наука, здатна задати тон усьому вечору.

Ідеальна сирна тарілка своєю величністю повинна нагадувати про давньоримські вакханалії, де сенатори і гетери у невагомих туніках лежали навколо безкінечних наїдків, спокусливо відправляючи до роту янтарні виноградини, і, ймовірно, дозволяючи собі багато інших надлишків. Цей закусочний натюрморт просто зобов’язаний виглядати багато, розкішно та легко, як нарис імпресіоніста – ніби вам раптом спало на думку запросити гостей, і ви швиденько нарвали у власному саду жменю оливок, а потім витягли з гарного кошика декілька сортів ароматного сиру та баночку свіжого меду. Правильна сирна тарілка – як дівчина мрії: витончена та елегантна, крута і розслаблена.

Щоб надихнутися, можна переглянути приблизно 100 000 картинок з тегом #cheeseplatter в інстаграм, прочитати десяток статей від відомих кулінарів і переглянути декілька ютуб-роликів на ту ж тему. Потім скласти план тарілки та відправитись до магазину.

Традиції країн з просунутим сирознавством передбачають певні правила у виборі та подачі цього продукту. Французи, наприклад, наполягають на непарному асортименті сортів: 3, 5, 7 – а далі скільки не шкода. Інша постанова каже, що сири слід розташовувати за годинниковою стрілкою – від найм’якшого та наймолодшого до найтвердішого та найбільш витриманого. Втім, який би підхід ви не обрали, найважливіше – витягнути сир з холодильника не менше, ніж за 5 хвилин до подачі на стіл.

Сирна тарілка

Які сорти сиру вибирати

Тут є через що понервуватися. А раптом, через нестачу знань, ви виберете сорти, що абсолютно не поєднуються? І повертаючись додому після вечірки гості перейдуть до критики: “Боже мій, вона плюхнула на одну тарілку камамбер з фетою! Це ж просто неприйнятно!” Без паніки. Пам’ятайте про очікуваний результат: круто і розслаблено.

Намагайтесь слідувати 3 принципам:

  • Купувати сири з двох видів молока – напркилад, коров’ячого та козячого.
  • Обирати різні типи – витримані (пармезан, грано падано, чеддер, маасдам, гауда), розсільні (моцарела, сулугуні, бринза, фета), м’які з білою та/або блакитною пліснявою (козячий, камамбер, рокфор, брі, горгонзола, дор блю), копчені (копчена гауда, черчіл).
  • Надавайте перевагу купівлі 2-3 дійсно хороших сирів замість 10 посередніх. Тут є і практична хитрість: чим більше у вас сирів, тим складніше гарантувати їх поєднання з наявними напоями.

Різні сири

Що додати на сирну тарілку

Розкладаючи сир у гарній та тільки вам зрозумілій послідовності залишайте проміжки між сортами, щоб заповнити їх добавками – для додаткових смакових акцентів та краси.

На сирній тарілці непогано виглядають сушені фрукти та ягоди (курага, груші, інжир, вишня, журавлина, родзинки), горіхи (фісташки, пекан, макадамія, будь-які інші улюблені), оливки та корнішони, виноград, а також декілька мисочок з діпами (тим, у що можна обмакнути шматочок хліба або сиру) – хумусом, медом, варенням.

На рахунок крекерів багато кулінарів висловлюються несхвально, а печиво і взагалі пропонують віддати сусідським дітям. Правильний варіант – хороший та свіжий хліб: багет, чіабатта або щось мультизернове та дуже корисне.

Сервірування сирної тарілки

Як подавати сир

Тарілка – це, звісно, образно. Краще всього – дерев’яна дошка для нарізання або спеціальна дошка для сиру. Зараз дуже модно взагалі не використовувати жодних тарілок, а просто застеляти стіл листком паперу, викладати на нього все, що їсти, і все, що є. Якщо вам до смаку такий підхід, визначіть місце для сиру та розташуйте його там, дотримуючись перерахованих вище принципів.

Тим, кому більше подобається класичне сервірування, рекомендується викласти сир (нарізаний скибочками або кубиками – як вийде) на дошці або гарній тарелі, додавши туди все, що здається доречним та тішить око. Якщо гості затримуються на півгодинки, в холодильник прибирати необов’язково, просто накрийте вашу неперевершену сирну тарілку чистим рушником.

Зі столових приборів знадобляться ножі для намазування м’якого сиру, вилки, зубочистки і серветки, які зазвичай і так є на столі. Хліб, відповідно, також повинен бути неподалік. Готово! Відправляємо в інстаграм фото з тегом #cheeseplatter – і час до столу.

Вино та сир

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев