Як розпізнати вікову втрату слуху?

news

Досить поширеною проблемою, пов’язаною зі старінням, є поступова втрата слуху на одне чи два вуха. Дослідження показують, що приблизно кожна третя людина у віці від 65 років має такий розлад. Оскільки він розвивається поступово, його часто не помічають досить тривалий час. Зазвичай людина продовжує добре чути низькочастотні звуки, а от з високими частотами зявляються проблеми. Аби уникнути подальшого погіршення ситуації, при виявленні симптомів втрати слуху варто звернутися до спеціаліста. ЛОР-лікар Львів огляне барабанну перетинку на предмет пошкоджень, перевірить відсутність засмічень у слуховому ході, а за необхідності призначить додаткові тести. Так вдасться визначити точну причину проблеми та призначити відповідне лікування.

Типові симптоми

Вам варто звернутися до лікаря при виявленні наступних проблем (якщо вони регулярні):

  • Погано чути співрозмовника по телефону. Ви вмикаєте гучність на максимум, але й це вже не допомагає.
  • Важко стежити за тематикою розмови, коли в ній беруть участь більше 2 людей. Особливо погано вдається розчути малих дітей.
  • Ви часто просите людей повторити те, що вони кажуть.
  • Родичі скаржаться, що ви вмикаєте надто гучний звук у телевізорі чи радіоприймачі.
  • Навіть порівняно незначний фоновий шум заважає точно розчути слова та фрази. Особливо погано сприймаються шиплячі звуки.
  • Вам здається, що інші люди постійно розмовляють надто тихо, фактично бурмочуть.
  • Дзвенить у вухах або присутні інші сторонні шуми.

Не намагайтеся встановити діагноз самостійно, інакше ризикуєте собі нашкодити. Наприклад, фантомний шум у вухах може бути наслідком підвищеного артеріального тиску. Але точну причину погіршення слуху здатен встановити лише лікар. Не бійтеся відвідувати спеціаліста. Зробивши це своєчасно, ви збережете пристойний слух на триваліший термін.

Вікове погіршення слуху має властивість поступово прогресувати. Але ці зміни можна нівелювати за допомогою досягнень сучасної медицини. В результаті ваша якість життя покращиться. Поспілкуйтеся з лікарем про варіанти лікування.

Методи покращення слуху

Якоїсь чудодійної таблетки від подібних проблем поки що не винайшли. Однак лікар може промити слуховий прохід чи призначити спеціальний пристрій для підсилення оточуючих вас звуків. В результаті ви будете чути значно краще. В серйозних випадках може знадобитися встановлення кохлеарного імплантату.

0 Комментариев