Як приготувати вівсянку на сніданок?

news

Вівсянка вважається найкориснішим сніданком. Звичайно, якщо її готувати з цільнозернової крупи, а не швидкоплинних пластівців. З вівсянки починає свій день навіть Кейт Міддлтон – найстрункіша представниця королівського двору. Вона знає, як приготувати корисну вівсянку, щоб уберегти фігуру.

Як удосконалити якість популярного сніданку, вивчили фахівці Гарвардського медичного центру Beth Israel Deaconess. За їхніми даними, приготувати корисну вівсянку під силу кожній хазяйці. Варто лише навчитися одному нехитрому трюку. Докладніше про нього читайте далі.

Чому вівсянка на сніданок настільки популярна
Вівсянка насичує організм білком, жирами та різними мікроелементами; це джерело вітамінів В1, В5, В6, В3, Е і PP. Але головне, за що цінують такий сніданок, це антиоксиданти групи авенантрамідів. До речі, вони також входять до деяких косметичних засобів. Тому вівсянка корисна як для кишечника, але й краси шкіри.

Крім вітамінів, вівсяна каша містить величезну кількість повільних вуглеводів та клітковини. Особливу увагу варто привернути до себе бета-глюкан. У кишечнику він утворює густий гелеподібний розчин, що знижує рівень холестерину. А ще бета-глюкан знижує рівень цукру в крові, дає почуття ситості.

Саме тому вівсянка – один із найулюбленіших видів сніданку європейок. Каша швидко насичує, навіть якщо ви з’їсте її зовсім небагато. І повірте, почуття голоду не потурбує вас до обіду. Адже такий сніданок насичує організм повним набором поживних речовин. Ось чому вівсянку рекомендують для дієти.

Як зробити вівсянку ще кориснішою

Дослідження фахівців Гарвардського медичного центру показали, що ще більше користі ви можете отримати з вівсянки, якщо приготувати її з пророщених зерен вівса. Більше про процес пророщування читайте за посиланням.

За словами вчених, пророслі цілісні зерна вівса та звичайні цілісні зерна містять одні й ті самі поживні речовини. Проте їхня кількість різна. Пророслі зерна, наприклад, містять у рази менше крохмалю.

А ще у процесі пророщування розщеплюється фітат. Це форма фітинової кислоти, яка зазвичай знижує засвоєння вітамінів та мінералів в організмі. Таким чином, пророслі зерна будуть містити в рази більше поживних речовин, ніж зрілі.

У пророслих зернах міститься фолієва кислота, залізо, вітамін С, цинк, магній та білок. Особливо якщо доповнити вівсянку сухофруктами та горіхами, ви отримаєте справжній вітамінний вибух. До того ж така страва легше перетравлюється.

0 Комментариев