Як правильно готувати креветки?

news

Креветки — один із більш популярних морепродуктів, який має чудовий смак та багато корисних якостей. Проте не всі господині зважуються готувати їх вдома, оскільки побоюються зіпсувати страву. Насправді у приготуванні креветок немає нічого складного: достатньо знати декілька правил, щоб м’ясо вийшло смачним та ніжним.

Що варто знати про підготовку та приготування креветок?

Правильно приготоване м’ясо креветок буде смачним, дієтичним та дуже корисним. Щоб страва з морепродуктів дійсно вдалася, запам’ятайте наступні моменти.

Готуємо тільки із заморожених креветок

Якщо поблизу вас нема океану, краще купити заморожені креветки, адже цей морепродукт швидко псується і не витримує довготривалих перевезень. Щойно виловлені креветки треба приготувати у той же день або ж правильно заморозити.

Якщо магазин пропонує охолоджені креветки, варто усвідомлювати, що вони спочатку були заморожені, а потім трохи розморожені. Коли купуєте морепродукти «на вагу», простежте, щоб колір панцирів був однорідним. Крім того, у креветок не має бути неприємного запаху, якщо він є — це свідчить про вже зіпсоване м’ясо.

Щоб купити якісне і за доступною ціною, завітайте до мережі магазинів METRO. Магазин пропонує якісні креветки та інші види морепродуктів за вигідною вартістю. На офіційному сайті в Україні можна зробити замовлення оптом (вже від 2-х одиниць товару) та ознайомитись з усіма вигідними пропозиціями!

Правильно розморожуємо

Перш ніж варити заморожених ракоподібних, їх треба розморозити. Якщо ви одразу кинете заморожені морепродукти у кип’яток, температура води зменшиться і м’ясо провариться нерівномірно.

Просто покладіть заморожені креветки у ємність та поставте під холодну проточну воду на 2–3 хвилини. Не варто розморожувати продукти у теплій воді, оскільки смак м’яса може погіршитись.

Попередньо видаляємо кишківник

У великих за розміром креветок, наприклад, королівських, треба видалити кишківник. Для цього краще використовувати кухонні ножиці: панцир треба розрізати вздовж спинки та кінчиком леза дістати тоненьку жилку кишківника. Якщо робити це звичайним ножем, можна розірвати кишківник та зіпсувати смак м’яса.

За можливості варимо цілими

Не всі знають, що креветки набувають кращого смаку, якщо проварювати їх цілими, прямо з головою та панциром. До того ж панцир захистить м’ясо від зайвої кількості солі, тому можете не боятися пересолити страву. Якщо ви вже встигли почистити креветки, можна використати голови та панцири для приготування смачного бульйону.

Правила варіння креветок

Щоб зварити ракоподібних, підготуйте каструлю відповідного розміру, воду та сіль. Перш за все закип’ятіть та підсоліть воду. За бажання додайте спеції, але враховуйте, що сильні пряності можуть забити смак морепродуктів. Зазвичай креветки тільки підсолюють або додають трохи духмяного перцю, лавровий листочок, бутон гвоздики, зубчик часнику, трохи лимонного соку — все індивідуально. Розморожені креветки покладіть у киплячу воду, а коли панцир почервонішає й самі креветки поскручуються — діставайте.

У процесі приготування важливо стежити за часом, адже переварені ракоподібні нагадують гумку — стають не дуже смачними та й не надто корисними. Можна орієнтуватися візуально: якщо креветки залишаються прямими, вони ще не доварились, а коли скручуються на кшталт букви «С» — можна витягати. Якщо креветка повністю скрутилась у кільце, вона, на жаль, переварилась. Загалом, в залежності від розміру та кількості креветок їх варять 1–5 хвилин.

Варто пам’ятати: після того, як гаряча вода вже злита, креветки ще продовжують готуватися! Щоб зупинити цей процес, можна покласти на них кубики льоду.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев