Як повернути дитину, яку бабуся вивезла за кордон по дозволу, а зараз відмовляється повертати

news

                       В ситуації коли дорослі не можуть поділити дитину, найбільше страждають діти.

Теща вивезла дитину коли розпочалася війна, а зараз не хоче повертати. Як повернути дитину? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”.

Запитання клієнта:

Я розлучений з дружиною 6 років. У нас син 8 років. Дружина зараз має іншу сім’ю, живе в Єгипті з місцевим чоловіком, має від нього ще двох дітей. Старшого після розлучення «тимчасово» залишила на мене, і син прожив зі мною та моїми батьками весь цей час. Після початку війни приїхала з Італії матір колишньої, і почала вмовляти, щоб ми віддали дитину, бо в Україні небезпечно, вона побуде трохи з нею, а як тут владнається, то вона її поверне. Ми дитину віддали. Зараз матір колишньої каже, що сина вона не поверне, тут небезпечно і т.п. Я давав дозвіл на виїзд. Чи можна його скасувати, і як повернути дитину в Україну?

Читайте також: Чи потрібен військовий квиток при розлученні?

Відповідь юриста:

Процедура відкликання дозволу на виїзд законодавчо не передбачена. На практиці найбільш дієвим способом буде підготовка та нотаріальне посвідчення заяви про скасування згоди на тимчасовий виїзд дитини. Нотаріус як під час надання згоди, так і під час її скасування, лише засвідчує справжність підпису особи.

Сам факт нотаріального посвідчення заяви про скасування дозволу ще не є гарантією захисту прав дитини від незаконного її вивезення іншим із батьків за кордон. Для того, щоб така заява могла дійсно спрацювати, слід направити її на адресу Державної прикордонної служби України, а також митниці, через які, імовірно, може здійснюватися перетин державного кордону.

Якщо дитина вже виїхала за кордон, то можливість повернути дитину в Україну мінімальна. Необхідно буде писати заяву в правоохоронні органи та залучати міжнародні органи та інституції відповідно до міжнародних договорів та конвенцій.

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше, звертайтеся.

Читайте також Мінімальний та рекомендований розмір аліментів у 2023 році: У яких випадках призначаються мінімальні аліменти 

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев