Як обрати та носити кольорові лінзи без шкоди для очей?

news

Щоб уникнути ускладнень, пов’язаних із використанням кольорових лінз, варто зрозуміти одну річ — усі види контактної оптики є медичними. Якщо ви переглянете каталог кольорових лінз https://kyivlinza.ua/catalog/tsvetnye-kontaktnye-linzy/, то побачите як мінімум 4 варіанти кривизни рогівки. Дізнатись цей параметр можна тільки під час діагностики зору в офтальмолога. Далі ми розповімо як обрати, носити та правильно доглядати за косметичною оптикою.

Головне правило вибору кольорових лінз

Неважливо, які лінзи ви шукаєте: косметичні чи з діоптріями, відтінкові чи карнавальні — обирати їх треба у кабінеті офтальмолога. Контактні засоби перекривають потік кисню до рогівки та часто порушують цілісність слізної плівки. Важливо зрозуміти, чи готові ваші очі до таких випробувань. Перевірити стан тканин ока та якість слізної плівки можна під час огляду на щілинній лампі.

Якщо офтальмолог не виявить протипоказань, вас запросять на перевірку авторефрактометром. Цей апарат дозволяє виміряти параметри рогівки (кривизну та діаметр), необхідні для вибору зручної оптики. Кривизна рогівки є найважливішим критерієм для правильної посадки пластинок на рогівці. Люди, які обирають цей показник навмання, у більшості випадків отримують незручні лінзи, які постійно зміщуються або натирають рогівку.

Як колір очей впливає на вибір оптики?

Більшість сучасних лінз мають щільне тонування, тому повністю перекривають природний малюнок райдужки. Тому не важливо, якого кольору ваші очі: карі, сірі, блакитні чи зелені. Будь-який із цих кольорів можна змінити на бажаний відтінок. А вибір відтінків зараз неймовірний: сапфіровий, брунатний, волошковий, смарагдовий та ще десятки варіантів. Важливо вибрати правильний діаметр пластинки, щоб вона повністю закривала райдужку, не лишаючи контрастної рамки.

Як правильно носити кольорові лінзи?

Єдиною різницею між кольоровими та прозорими пластинками є те, що перші пропускають менше повітря до поверхні рогівки. Відповідно, вони мають коротші режими використання. Більшість відтінкових моделей призначені для денного носіння, тому в них заборонено залишатись на ніч. Деякі моделі мають вкрай низький рівень киснепроникності (менш як 20 Dk/t), тому їх радять носити не більше 6 годин на добу. Перевіряйте рекомендований режим використання обраної пари оптики та обов’язково його дотримуйтесь. Переношування призводить до гіпоксичних ускладнень: від вростання капілярів у білкову оболонку до набряку рогівки.

Як доглядати за кольоровою оптикою?

Для правильного догляду та зберігання вам знадобиться 2 речі: контейнер з роздільними комірками та універсальний розчин. Якщо ви плануєте щодня носити контактні засоби, то і промивати їх доведеться кожного дня. Ще одним щоденним ритуалом має стати промивання контейнера та наповнення свіжим розчином. Важливо щодня змінювати розчин, а не доливати раніше заповнені комірки. Наостанок запам’ятайте, що кольорові пластинки не можна дезінфікувати пероксидним розчином, адже він розчиняє фарбники.

Автор статті: Сергій Ленкін

0 Комментариев