Як лікувати хворі помідори: дієві поради

news

Всім культурам потрібний правильний догляд, своєчасне визначення та лікування хвороб!

Фітофтороз

Ознака – поява бурих плям верхній частині листя.

Лікування: знищуйте хворі частини рослин, посадки обробіть препаратами на основі азоксистробіну або мандіпропаміду (Провізор, Ревус), триходерми (Триходермін, Трихоплант і т.д) або сінної палички (Фітоспорін-М, Алірин-Б, Гамаїр, Бактофіт).

Бура плямистість

Ознака – листя знизу покривається бурими плямами.

Лікування: при перших ознаках захворювання зріжте і знищіть хворе листя. На початку вегетації обробіть рослини медьсодержащим препаратом (Абіга-Пік), у другій половині вегетації – біопрепаратом на основі сінної палички або псевдомонади (Псевдобактерін).

Вершинна гниль

Ознака – буро-коричневі плями на верхівці плодів, що з’являються в результаті різкої зміни погоди з сухої на дощову та прохолодну.

Лікування: обробіть листя томатів 0,2%-ним розчином хлориду кальцію, також ефективним буде кореневе підживлення настоєм золи.

Розтріскування плодів

Ознака – тріщини, що підгнивають, на шкірці плодів. Виявляється хвороба при різкій зміні вологості ґрунту.

Лікування: зменшення кількості поливів.

ПРОФІЛАКТИКА хвороб томатів

1. Збудники хвороб довго зберігаються в ґрунті, тому необхідно очищати ділянку від бадилля, коріння, гнилих плодів. Висушіть їх на листах заліза та спалить.

2. Дезінфікуйте насіння.

3. Конідії деяких грибів можуть залишатися життєздатними протягом кількох місяців чи років. Чергуйте овочі на садовій ділянці за правилами сівозміни.

4. Не можна вносити гній під овочеві культури, тільки перегній і компост, що добре перепрів.

5. Кущі повинні добре провітрюватись. Садьте рослини ширше.

6. Профілактику починайте з посадки (пр: внесення триходерміну 2-4 г на кущ (у кожну лунку) знижує ураженість рослин у ранньому періоді).

7. Вибирайте сорти, стійкі до хвороб.

Автор статті: Джус Вікторія

0 Комментариев