Витрати на новорічні свята або скільки великим містам обійдеться цьогорічна “ялинка”

news

У 2023 році великі міста відзначають новорічні свята з історично низькими витратами.

У соцмережах розповсюджується вигадана інформація про виділення майже 609 млн гривень з міських бюджетів на придбання ялинок та новорічних декорацій. Цей фейк викликав обурення серед громадськості, і користувачі соцмереж запустили флешмоб під назвою “Ми проти ялинки, гроші на ЗСУ”. У декількох містах відбулися пікети проти витрат бюджетних коштів на святкування нового року.

Рух ЧЕСНО провів аналіз реальних витрат місцевих бюджетів на новорічні свята 2023-2024 років. Незважаючи на складні умови воєнного часу та обмежені фінансові ресурси, більшість міст створюють новорічну атмосферу. Цього року не передбачено розкішних святкувань і значних витрат з міських бюджетів. Загалом витрати на придбання ялинок та новорічних декорацій склали лише 62 тис. гривень у 17 обласних центрах. Ці дані Рух ЧЕСНО отримав відповідь на запити до міських рад. У порівнянні з попередніми роками, витрати на новорічні свята в 2023 році є рекордно низькими. За аналізом Руху ЧЕСНО, минулого року святкування обійшлося у 16 містах, які відповіли на запити, в понад 200 тис., тоді як у 2021 році ця цифра склала понад 50 млн.

Частина міст взагалі відмовилася встановлювати центральні новорічні ялинки, зокрема, це стосується Вінниці, Черкас, Рівного, Житомира, Чернігова та Херсона. У тих містах, де ялинки все ж будуть встановлені, з міських бюджетів виділені мінімальні кошти. Наприклад, у Чернігові витратили всього 12 тисяч гривень на дві ялинки, а в Миколаєві — майже 50 тисяч на оновлення та придбання світлових декорацій. Більшість міст використали ялинки та декорації з минулих років.

Економія бюджетних коштів була досягнута, переважно завдяки взаємодії влади, громадян та бізнесу.

До теми:

У Франківську встановили “Ялинку перемоги” у пікселі та з власноруч зробленими іграшками

Головна ялинка країни: волонтер із Харкова встановив та прикрасив ялинку поблизу Бахмуту

Штраф до п’яти тисяч гривень грозить охочим незаконно зрубати ялинку до новорічних свят

У Львові новорічну ялинку прикрасять у незвичайний спосіб

Якою буде новорічна ялинка у Луцьку?

Луцьк готується до свят: визначили місця продажу новорічних дерев

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев