Виплати після смерті військових: що потрібно зробити спадкоємцям для отримання допомоги від держави розповів юрист

news

Сім’ям загиблих військових доводиться проходити не лише через горе втрати, але і складний бюрократичний процес отримання фінансової підтримки від держави. Збір всіх необхідних документів забирає багато часу, особливо якщо людина не має наочного уявлення, з чого починати.

Юрист адвокатського об’єднання “Юридична компанія АРЕС” та консультант благодійного фонду “Ми поруч” Євгеній Промський розповів для STYLER РБК-Україна, які документи необхідно зібрати після смерті військового.

Які документи будуть потрібні

Перше, що ви маєте зробити – це звернутися до командира військової частини з проханням надати вам наступні документи:

1. Витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини

Даний документ видає військова частина, де проходив службу загиблий. Для отримання потрібно або особисто звернутись до частини, або направити до частини заяву про видачу такого документа.

Також витяг може запросити адвокат родича загиблого, що збирає документи для отримання компенсації.

2. Документ, що свідчить про причини та обставини загибелі військового

Такими документами можуть бути: витяги з проведеного службового розслідування, бойових наказів та розпоряджень.

Вони видаються військовою частиною, де загиблий проходив службу. Для їх отримання потрібно або особисто звернутись до частини, або їх може запросити ваш адвокат.

3. Витяг з особової справи про склад сім’ї військовослужбовця

Даний документ видає військова частина або ТЦК та СП, де військовий перебував на обліку. Для отримання потрібно або особисто звернутись до частини чи ТЦК та СП, або направити заяву про видачу витягу І знову – цей документ може запросити адвокат.

4. Заяву кожного отримувача допомоги

Заява складається в довільній формі. У “шапці” вказуються дані отримувача допомоги (ідентифікаційний код, адреса проживання, контактний телефон).

В основній частині заяві зазначається: дані військового, що загинув (прізвище ім’я по батькові, дата народження, військове звання, посада, підрозділ, військова частина), де і коли загинув, родинний зв’язок заявника та військовослужбовця, а також саме прохання здійснити виплату грошової компенсації.

Що ще буде потрібно

До вищезазначеного пакета документів необхідно також додати копії:

  • паспорту та ідентифікаційного коду отримувача (отримувачів) допомоги
  • свідоцтва про смерть (видає РАЦС за місцем проживання)
  • документи, що підтверджують родинний зв’язок з військовим або перебування на утриманні – свідоцтво про народження, про шлюб, рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні
  • постанови військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв’язку смерті, видаються військовою частиною

Зібраний пакет документів треба подати до районного ТЦК та СП (для загиблих ЗСУ), до районних відділів Нацполіції або до відомства, де служив загиблий.

Ви можете отримати особисту безкоштовну консультацію юриста звернувшись до благодійного фонду “Ми поруч”. Також фонд займається наданням матеріальної та психологічної допомоги жінкам загиблих воїнів.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев