Ворожіння на Петра і Павла: як дівчатам побачити судженого уві сні

news

12 липня українці вшановують двох апостолів — Петра і Павла. В народі це свято називають скорочено “Петра”. 

У давні часи вважалося, що цей день володіє особливою енергетикою, яка допомагає виконувати бажання. Також, наші предки вірили, що сни в день свята можуть збутися вже через тиждень.

Незаміжні дівчата ворожили на свого судженого, збираючи 12 трав з 12 полів. У ніч на 12 потрібно покласти їх під подушку, примовляючи:

Нехай 12 кольорів покажуть уві сні, яка доля призначена мені. Нехай моє бажання збудеться, і мій суджений з’явиться уві сні.

До теми: День Петра і Павла – привітання з Днем ангела

На Петрів день дівчата традиційно ворожили на майбутнє сімейне життя, придивляючись до «гри сонця»:
• якщо день сутінковий, життя буде важке,
• якщо день сонячний — життя буде радісне,
• дощ обіцяє багатство,
• мінлива погода — примхливого чоловіка.

А ще на Петра і Павла молодь ходила зранку на 12 липня зустрічати сонце — ця традиція існувала ще з дохристиянських часів. Вважалось, що як вони будуть гучно співати та веселитись, то відженуть русалок, які збирались поселитись у найближчих водоймах. Та й не спати у ніч на Петра теж вважалось гарною прикметою, яка віщує здоров’я та хорошу вдачу. Також, існували традиції ворожіння.

Перед тим як йти зранку додому, збирали гілки берізки та заплітали в косу, закріплюючи її червоною стрічкою, загадуючи бажання. Через три дні перевіряли — якщо коса не розплелась за цей час, то задумане здійсниться.

0 Комментариев