Волиняни, які виходять на пенсію з відстрочкою, можуть розраховувати на надбавки

news

Українські пенсіонери, які відстрочили вихід на пенсію, отримають збільшені виплати.

Як повідомили у Пенсійному фонді України, з 30 квітня набув чинності закон, що дозволить отримувати більші надбавки за перепрацювання після настання пенсійного віку. На скільки виростутть пенсії пояслили фахівці фонду.

Відповідно до того, скільки років роботи було напрацьовано після призначення пенсії чи набуття права на пенсію, за які була встановлена надбавка, її розмір з 30 квітня 2022 року становить:

  • за 1 рік роботи – 6%,
  • за 2 роки -12 %,
  • за 3 роки – 18 %,
  • за 4 роки – 24%.

Відсотки вираховуються від основного розміру пенсії за віком, обчисленого згідно із статтею 27 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Виплату перерахованих пенсій проведуть у червні з доплатою з 30 квітня.

Варто зауважити, що до 30 квітня 2022 року діяло законодавство, яке становлювало надбавку в розмірі 10 % основного розміру пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40 %, для тих, хто після призначення пенсій працював та відмовився від отримання пенсій, або після набуття права на пенсію працював і виявив бажання отримувати пенсію з більш пізнього строку.

0 Комментариев