Волинянам доступні безоплатні послуги за Програмою медичних гарантій 2022: перелік збільшено

news

З січня 2022 року почала діяти оновлена Програма медичних гарантій. Бюджет Програми медичних гарантій 2022 складає понад 157 млрд грн., що на 34 млрд грн більше, ніж минулого року. Це дозволило підвищити тарифи практично за усіма напрямами надання медичної допомоги.

За наданою інформацією Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації, програма медгарантій включає 38 пакетів послуг, які надаватимуться пацієнту безкоштовно. Загалом, до переліку безоплатних медичних послуг включено:

– первинну допомогу – послуги у сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів;

– спеціалізовану та високоспеціалізовану допомогу – послуги в лікарнях, наприклад, операції та перебування у стаціонарі;

– екстрену медичну допомогу  – виклик швидкої 103;

– паліативну допомогу та медичну реабілітацію;

– ведення вагітності та пологи;

– програму «Доступні ліки» та програму відшкодування інсулінів.

«Національна служба здоров’я працює задля фінансової захищеності пацієнта від катастрофічних витрат та його безперешкодного доступу до якісної медичної допомоги. Тарифи у Програмі медичних гарантій-2022 збільшені в межах тих коштів, які виділили у державному бюджеті. Понад 33 млрд грн млрд у бюджеті Програми медгарантій-2022 дозволили підвищити тарифи за найважливішими напрямами надання медичної допомоги. В особливому фокусі – пріоритетні напрями стаціонарного лікування – інсульти, інфаркти, онкологія. Це дозволить лікарням закуповувати необхідні якісні ліки, покращувати умови перебування пацієнта в лікарні, створювати гідні умови праці для медичних працівників, – зазначає Тетяна Бойко, заступниця Голови НСЗУ.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев