Волиняни можуть захистити авто від дрібних пошкоджень і наслідків ДТП*

news

Автівка мчить по дорозі… Колеса торкаються асфальтового покриття, яке змінює ґрунтова поверхня, потім гравій… А далі взагалі, здається, що попереду суцільне бездоріжжя… І так по черзі. Цілий день. Лише ввечері вона відпочине. А ось господар не відпочиватиме, ламатиме голову й шукатиме варіанти. Наші дороги не в найкращому стані й потрібно захистити свій автомобіль, аби заводське лакофарбове покриття не пошкоджувалося. 

Взимку навіть на щойно покладеному асфальті з’являється пісок, дрібне каміння, що може завдати шкоди. Лід та бурульки теж становлять загрозу для покриття. І не варто забувати про дитячі пустощі, домашніх тварин, хуліганів… Є надійний спосіб уникнути цих пошкоджень. Варто лише захистити своє авто поліуретановою плівкою!

 

Розроблена майже 30 років тому в США, спочатку вона використовувалася для потреб американської армії. Її наносили на гвинти вертольотів під час операції «Буря в пустелі», оскільки вони швидко зношувалися через пісок в повітрі Близького Сходу. Потім виготовляли й для захисту бойової техніки. Згодом переваги такої плівки почали використовувати й для збереження гарного вигляду автомобілів. У США автівки «захищають» поріуретановими плівками уже більше 15 років. Гарантію виробники плівок та сертифіковані центри установки надають від 5 років! В Україні автовласники теж уже на своєму досвіді переконалися у її надійності й доцільності використання. Тому сьогодні все більше й більше є охочих захистити своє авто таким чином.

Про особливості цього покриття ми розпитали офіційного представника компанії «АвесАвто» у Волинському регіоні Миколу Олійника, який разом зі своїми колегами уже кілька років таким чином захищає автомобілі лучан і не тільки.

За словами експерта, поліуретанова плівка – чудова альтернатива вініловій (яка на ринку з’явилася дещо раніше), адже має значно більше переваг.

“Ми використовуємо тільки поліуретанові антигравійні плівки таких відомих брендів, як 3M VentureShield, Clearshield (Solar Gard), SunTek, PremiumShield, XPel. Тому можемо з упевненістю говорити про їхні переваги, – пояснює Микола Іванович. – Найперша і найголовніша – це міцність (їх пошкодити важко навіть гострим предметом). Крім того, вони зберігають свої захисні властивості навіть при низьких температурах. Поліуретанова плівка абсолютно непомітна. Легко полірується. Вона не розтріскується, не жовтіє, не вигорає, не розшаровується. Подряпини на плівці можна усунути поліруванням або тепловим впливом, а деякі (Xpel Ultimate) володіють самовідтворюваними властивостями”.

Технологія нанесення плівки досить проста. Не потрібно знімати жодних деталей. Залежно від марки та габаритів автомобіля, на це може піти від 3 до 6 годин. Проте, автомобіль має ще залишатися в місці встановлення плівки, тому що клеєва основа плівки повинна надійно прикріпитися до ЛФП (в середньому 4-8 годин, за умови стабільної плюсової температури 18-20 градусів). На це потрібно зважати, коли захист  на авто встановлюється в холодну пору року.

“У нас є оригінальні лекала (викрійки) під будь-які марки авто (починаючи з 2000 року випуску), – розповідає фахівець. – А це означає, що по деталі, яка обклеюється, не буде проводитися підрізання плівки ножем. За бажанням автовласника, можливе нанесення плівки й без лекал. Також можна захистити від подряпин та пошкоджень окремі деталі кузова. Для того, аби під час миття автомобіля, плівка не відклеювалася, ми загортаємо її краї на капоті, крилах і колісних арках”.

В першу чергу, захищається фронтальна частина автомобіля (пакет «СТАНДАРТ», детальніше на сайті www.avesauto.ua, або за тел.095-886-30-88, 068-245-58-18), а також зони, які найбільше піддаються механічному впливу (під ручками, пройоми дверей, полка заднього бампера).

“Особливу увагу ми приділяємо фронтальній оптиці, оскільки від неї залежить безпека як водія і пасажирів, так й інших учасників дорожнього руху, – продовжує Микола Олійник. – В сучасних авто поверхня фар виготовлена з пластмаси, тому легко пошкоджується гравієм, камінням і т.д. А якщо на поверхні є тріщини, подряпини, потертості – потік світла, що йде від джерела (галогенова, ксенонова, LED лампа), заломлюється, викривлюється і в результаті світло ніби є, але дорожнього покриття не видно. Поліуретанова плівка, завдяки абсолютній прозорості й еластичності, надійно захищає  фронтальну оптику від таких пошкоджень”.

Доглядати за таким покриттям нескладно. За словами Миколи Олійника, автомобіль можна мити в домашніх умовах та на автомийках, дозволено полірувати. Для підтримки блиску плівки, можна періодично обробляти її синтетичним воском. Термін експлуатації цього покриття необмежений, проте, якщо доведеться знімати поліуретанову плівку, то варто бути спокійним – на кузові не лишиться ні клею, ні якихось інших слідів.

Однак, є деякі моменти, на які слід звертати увагу при експлуатації плівки. По-перше, через 5-10 днів після її встановлення, потрібно звернутися до фахівця для контрольного огляду авто і регулярно (раз в 5-6 міс.) заїжджати на профілактичний огляд. По-друге, попереджувати працівників автомийки про те, що автомобіль захищений поліуретановою плівкою, адже тонкий струмінь води під тиском 10-15, а то й 20 атм. з близької відстані може легко відбити, відірвати, а то й зовсім розрізати її.

Варто наголосити, що компанії-виробники поліуретанових плівок не зупиняються на досягнутому й щодня працюють над удосконаленням їх візуальних характеристик (прозорість, глянець, шагрень) та захисних властивостей.

 

0 Комментариев