Волинський нардеп переймає досвід у латвійських колег

news

З 5 по 8 квітня народний депутат Ігор Гузь, у числі офіційної делегації Верховної Ради України, працює в робочому відрядженні в Ризі Латвійської Республіки. У складі української делегації – 11 парламентарів групи з міжпарламентських зв’язків.

Про це йдеться на офіційній сторінці Ігоря Гузя у Фейсбуку.

Українські парламентарі переймають досвід латвійських колег, зокрема кращих практик розвитку сучасного парламентаризму, органів державної влади та місцевого самоврядування. Для поглиблення міжнародної співпраці, у рамках робочої поїздки, запланована низка зустрічей у литовських Сайему, міністерствах та установах.

У перший же день, народні обранці насамперед відвідали Ризький Центр реконструктивної та пластичної мікрохірургії, в якому на сьогодні вже 9 українських військовослужбовців отримали безкоштовне необхідне лікування. А загалом в Латвії – 20 вояків, які отримали поранення під час військових дій на Сході України. Нашим хлопцям лікарі Центру роблять унікальні операції. І все це, завдячуючи волонтерці, голові Фонду підтримки України Яні Стрилец, народженій у латвійсько-українській родині. Нині у Центрі лікуються Євген Симоненко з Чернігівщини та Віталій Андрєєв з Миколаєва.
Депутати від імені Українського народу висловили щирі слова подяки Яні Стрилец та керівнику Центру, доктору медицини Мартіншу Капіцкісу, за таку сердечну підтримку наших бійців.

Цього ж дня відбулися робочі зустрічі з Парламентським секретарем Міністерства захисту навколишнього середовища та регіонального розвитку Янісом Еглітсом, представниками Комітету з питань оборони, внутрішніх справ та попередження корупції, Комісії з питань фінансового ринку та капіталу, Комітету із закордонних справ, та Комітету із європейських справ.

Наприкінці дня парламентарі поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку, який торік відкрили у Ризі за кошти української громади.

6 квітня у програмі робочого відрядження української делегації – спільне засідання парламентських груп дружби Україна-Латвія, а також – зустрічі з Прем’єр-міністром Латвійської Республіки Марісом Кучинскісом, Спікером Саейму Інарою Мурнієце, Міністром освіти і науки Карлісом Шадурскісом, Парламентським секретарем Міністерства культури Ейнарсом Цілінскісом.

Наступного дня робочого відрядження українська делегація ознайомиться з роботою Біопаливної когенераційної станції та Ветеринарної клініки Латвійського університету сільського господарства.

Заплановані також робочі зустрічі із Державним секретарем із закордонних справ Латвії Андрейсом Пілдеговичсом, заступником Голови Єлгавської міської ради Ритою Вецтиране, Головою української НДО «Джерело» Богданом Тимківим.

0 Комментариев