Волинський губернатор відвідав Турійщину

news

Із робочою поїздкою днями побував голова облдержадміністрації Володимир Гунчик у Турійському р-ні. Відвідав родину загиблого Героя, оглянув соціально важливі об’єкти тамтешньої інфраструктури та провів особистий прийом громадян. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Родину учасника АТО Івана Вещені, котрий загинув, захищаючи рідну землю від посягань сусіда-агресора, відвідав Володимир Гунчик разом із тамтешнім керівництвом району – головою райдержадміністрації Орестом Василишиним та головою райради Ольгою Черен. Представники влади не лише засвідчили свою повагу рідним Героя. Прибули з приємною місією – вручили ордер на квартиру.

Сім’я Ващені – вдова Людмила, син Максим та дочка Христина – мешкають у с.  Туричани. Нині ж отримали однокімнатну квартиру в районному центрі.

– Нехай у вашій сім’ї відтепер все буде добре, –  побажав голова облдержадміністрації. – Представники влади зобов’язані робити все, аби ви не залишилися наодинці зі своїм горем. Розумію, що ця квартира не може бути компенсацією за смерть батька, але хоча б у такий спосіб держава виконує свої зобов’язання перед родинами тих, хто захищає її кордони ціною власного життя.

Комфортний садочок.

Завітав Володимир Петрович і до дошкільної установи, що у Турійську. Не без приводу, адже впродовж 2015 року тут здійснювали реконструкцію – добудували ще дві просторі й комфортні групи для малюків. Фактично – завершили черговий довгобуд, бо спробували реалізувати таку потрібну ідею ще кілька років тому – в 2012-му. Тепер же то – сучасний садок, на котрий спрямували кошти з державного фонду регіонального розвитку (2140, 267 тис. грн) та з обласної казни (237, 807 тис. грн).

Варто зауважити, що в садочку також відремонтували покрівлю над старим приміщенням, а також вже практично навели благоустрій на всій прилеглій території. Відкритим зоставалося питання, як же придбати для малюків ліжечка, постіль та решту такого необхідного інвентарю. Пропозиція Володимира Гунчика – за вільні залишки, позаяк вдалося зекономити, здійснюючи роботи з реконструкції. Тож, якщо тамтешня влада та вихователі спрацюють оперативно, необхідне матимуть уже до кінця року.

Реабілітація для всіх.

Окрім того, в Турійську нещодавно запрацювало відділення соціально-психологічної реабілітації учасників АТО та осіб із особливими потребами при територіальному центрі соціального обслуговування Турійського р-ну. Побаченим голова облдержадміністрації залишився задоволеним. У відділенні адаптації функціонує соляна кімната, а таким може похвалитися далеко не кожен район Волині. Також до послуг атовців та решти відвідувачів – кабінет лікувальної фізкультури, оснащений сучасними тренажерами та масажним кріслом, кімната психологічного розвантаження.

Варто зауважити, що при терцентрі активно дії Університет третього віку та різноманітні творчі гуртки. А відтак старше покоління, а тим паче ті, котрі опинилися у непростих життєвих обставинах, мають можливість і оздоровитися, і реалізуватися в тій чи іншій сфері.

– Побував у садочку, де бачив посмішки малюків, а тепер – у терцентрі, де також бачу посмішки на обличчях, але вже людей поважного віку, – зауважив Володимир Гунчик, спілкуючись із персоналом центру та його пацієнтами. – Душа тішиться, що так багато добрих справ зроблено на Волині.

Вислухати громаду. 

На прийом громадян у Турійську мешканці краю йшли переважно з побутовими проблемами. На відміну від інших районів, де голова облдержадміністрації зустрічався із людьми саме в такому форматі, в Турійську до керівника найвищої виконавчої гілки влади в області зі своїми проблемами не йшли сільські голови, натомість зверталися парафіяни релігійних громад.

Так безпосередньо з смт. Турійськ віряни Святотроїцького храму прохали фінансової допомоги на добудову церкви. Погасити борги – перекривали храм – просили також і парафіяни з Марковичів. У відповідь голова облдержадміністрації запевнив: ретельно вивчить питань, але попередньо поспілкувавшись із Владикою Михаїлом.

Зверталися мешканці р-ну також і за матеріальною допомогою, позаяк перебувають у скрутних життєвих обставинах або ж мають проблеми зі здоров’ям. Порада – письмово звернутися до голови облдержадміністрації, аби той міг передати документи до розгляду так званої соціальної комісії. Саме вона й визначатиме обсяг допомоги.

Звучали також і земельні питання, заявники прохали сприяння у працевлаштуванні дітей тощо.

Окрім того, під час робочого візиту Володимир Гунчик також оглянув склад № 2 майна цивільної оборони другої роти.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев