Волинським журналістам пропонують навчитись інформаційної розвідки

news

130 журналістів з усієї країни вже навчились на південному сході основ інформаційної розвідки. Однак, проект триває і всі охочі журналісти з будь-якого населеного пункту України можуть взяти в ньому участь.

Про це повідомляє прес-служба освітнього проекту навчання OSINT-технік та медіа-розвідки.

Безкоштовне навчання журналістів по всій Україні проводиться Інститутом постінформаційного суспільства  в рамках проекту  OSINT Academy за сприяння фонду European Endowment For Democracy та Міністерства інформаційної політики України.

Мета проекту OSINT Academy – навчити всіх охочих використовувати новітні технології OSINT (Open Source Intelligence — розвідка по відкритих даних) для захисту себе та громадян України від інформаційних маніпуляцій як з боку зовнішнього, так і з боку внутрішнього ворога. Отримані на тренінгах знання сприяють створенню суспільно-важливого контенту, зокрема про корупціонерів, політиків, чиновників, кандидатів на виборчі посади, для розпізнавання «фейків», неправдивої інформації окремих ЗМІ тощо.

Тренер та керівник проекту — Дмитро Золотухін, радник міністра інформаційної політики України, директор Інституту постінформаційного суспільства, незалежний експерт з питань інформаційних війн і конкурентної розвідки.

 

З 18 по 21 березня 2016 року понад 130 журналістів, блогерів та громадських активістів у Запоріжжі, Дніпропетровську та Кривому Розі відвідали безкоштовні курси з медіа-розвідки та навчались OSINT-технік у радника міністра інформаційної політики України Дмитра Золотухіна.

4-годинні тренінги відбулися за організаційної підтримки ГО “Запорізький медіа центр” у Запоріжжі, освітнього центру Spalah у Дніпропетровську та ГО «Об’єднання Відповідальних Громадян» у Кривому Розі (детальні звіти та фото).  

«Зібралися журналісти, блогери, громадські діячі, правники, люди, які прагнуть розвиватись і мати навички ефективного використання соц. мереж, інтернет-ресурсів для створення якісної, своєчасної та важливої інформації, — розповіла Тетяна Орлова, керівник Запорізького медіа-центру. — Деякі журналісти цей тренінг та інформацію зможуть використовувати у пошуку більш об’єктивних даних про чиновників, політиків, ці підказки та навички допомагатимуть у контексті боротьби з корупцією або зможуть нівелювати фейкові новини під час інформаційної війни із країнами агресорами тощо. Взагалі доступ до публічної інформації держустанов може бути розширено завдяки цієї інформації тренінгу. Окрім того, ці знання можуть допомогти більш ретельно захистити персональні дані тим, хто займається журналістськими розслідуваннями. Ми теж стали слухачами тренінгу, респект Дмитро Золотухін, чекаємо ще тренінгів і цікавих практик!»

Тренінги вже відбулися у 11 містах України для 500 учасників, йде активний запис подкастів, зібрано бібліотеку відкритих джерел з понад 600 сервісів, планується запуск навчального відео-курсу та навчання у всіх інших містах, з яких надходять заявки через форму реєстрації. Ознайомитись із програмою тренінгу та зареєструватися на наступне навчання можна на сайті.

0 Комментариев