Волинські забудовники не сплатили в бюджет понад 2 мільйони гривень

news

Співробітники податкової міліції Волині викрили факти несплати до місцевих бюджетів майже на 1,7 мільйона гривень пайової участі двома товариствами, що здійснювали будівництво на території області.

Про це інформує оперативне та слідче управління ГУ ДФС у Волинській області.

В одному випадку йдеться про ухилення від сплати до міського бюджету м. Луцька 447 тисяч гривень. Це зловживання допущено уповноваженими службовими особами ТОВ, яке будувало житловий будинок площею понад 5000 квадратних метрів в одному з мікрорайонів обласного центру Волині та ще у 2014 році здало його в експлуатацію. Договір про пайову участь не укладався, оскільки  службові особи замовника та інвестора цього проекту не звертались із заявою щодо проведення розрахунку розміру пайової участі, — пояснили правоохоронцям у Луцькій міській раді.

Як наслідок, бюджет міста недоотримав 447 тисяч гривень пайової участі на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури.

В іншому випадку товариство, що здійснювало будівництво одного з торгівельних центрів на території Луцького району теж своєчасно не звернулося з заявою до сільської ради про пайову участь. Тим не менше, у 2010 році об’єкт площею 5000 квадратних метрів здано в експлуатацію.  Відповідно до формули розрахунку пайової участі посадовці цього ТОВ ухилилися від сплати 1 мільйона 233 тисяч гривень.

Службові особи обох товариств отримали неправомірну вигоду, а місцевим скарбницям нанесено тяжких наслідків, — констатують у податковій міліції Волині. Отож, за обома викритими фактами слідчі фінансових розслідувань внесли відомості до ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення,  що кваліфікується за ч.2 ст. 364-1 КК України як зловживання службовими особами з метою одержання неправомірної вигоди.  Відповідальність за дане правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафу від 400 до 900 НМДГ або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудові розслідування у цих справах проводить слідче управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області.

0 Комментариев