Волинь входить у трійку областей за порушеннями прав журналістів

news

За вісім місяців Інститут масової інформації зафіксував на Волині 15 випадків порушення прав журналістів. Волинь входить у трійку областей, де найбільше порушують права журналістів. У поліції запевняють, що важко довести, що порушують саме права журналістів і радять представникам преси носити спеціальні жилети чи інші значки.

Про це йшлося вчора, 15 вересня, під час зустрічі керівництва волинської поліції та представника ГО «Інститут масової інформації» із журналістами.

Начальник головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига повідомив, що у 2017 році Інститут масової інформації зафіксував 173 випадки порушень свободи слова на Україні. Найбільш розповсюдженими за результатами моніторингу були випадки перешкоджання журналістській діяльності, обмеження доступу до публічної інформації, а також погрози та залякування журналістам у їхній діяльності. На території Волинської області з початку цього року слідчі ГУ НП у Волинській області розпочали п’ять кримінальних проваджень, вчинених стосовно працівників засобів масової інформації. З них за статтею 171 перешкоджання професійній діяльності журналістів дві кримінальних справи. Ще три – тілесні ушкодження среедньої та легкої тяжкості, а також погроза вбивством.  Начальник поліції запевнив, що намагається тримати такі справи на особистому контролі.

Регіональний представник громадської організації Інституту масової інформації у Волинській області Мая Голуб зауважила, що раніше не було так багато погроз журналістам, як зараз. Зокрема це були погрози, зламування електронної пошти тощо.

Тимчасово виконувач обов’язків заступника начальника ГУ НП у Волинській області, начальник управління Максим Новицький зауважив, що журналісти повинні мати жилети або значки із написом «преса» і тоді не буде жодного сумніву, що перешкоджали саме журналісту.

Наразі до суду ще не дійшло жодне кримінальне провадження, яке було відкрите за статтею 171 (Умисне перешкоджання професійній діяльності журналістів; переслідування журналістів за виконання професійних обов’язків).

Зараз, зокрема, розпочали кримінальне провадження щодо погроз головному редактору інтернет-видання «Волинь24» Юрію Ричуку, однак за словами Новицького Ричук досі не надав документів, які підтверджують, що той журналіст.

У минулому році був випадок, коли журналістка Василина Боруцька зверталася щодо перешкоджання професійній діяльності (її не впускали до сесійної зали облради), однак у прокуратурі сказали, що це тривало лише три–п’ять хвилин, тому це малозначність і не становить суспільної небезпеки.

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев