Фольклорне свято до Великодня відбулося у Луцьку
У Луцьку 13 квітня, у день святкування Великодня, провели традиційне фольклорно-обрядове дійство «Ой весна, весна, днем красна». Захід об’єднав творчі колективи та глядачів навколо українських весняних традицій.
Свято традицій і народного мистецтва
Про подію повідомили на сайті Луцької міської ради. У мистецькій програмі взяли участь народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка», зразковий ансамбль танцю «Волиняночка», а також оркестри та музичні колективи міста.
Гості заходу мали можливість побачити виступи, які відтворюють народні звичаї Волині та Західного Полісся. Зокрема, у програмі були представлені:
- веснянки та гаївки;
- традиційні ігри та забави;
- народні танці та обрядові дійства;
- музичні композиції у виконанні оркестрів.
На захід завітали представники міської влади, зокрема секретар міської ради Катерина Шкльода та заступниця міського голови Ірина Чебелюк.
«Нині ми не просто святкуємо Великдень – ми святкуємо перемогу української ідентичності», – зазначила у своєму виступі Катерина Шкльода, подякувавши учасникам колективів за збереження культурних традицій.
У межах заходу також провели благодійний аукціон. На продаж виставили тубус, який передав луцький гончар Анатолій Філозоф, який нині служить у лавах Збройних сил України.
Подібні культурні події у Луцьку сприяють збереженню народної спадщини та об’єднують громаду навколо спільних цінностей навіть у складний для країни час.
Автор статті: Сергій Шагоферов
