Волинь посіла четверте місце серед регіонів за обсягом промислової продукції

news

За підсумками 2015 року індекс промислової продукції в області становив 98,6%. Серед регіонів України за цим показником Волинь посіла четверте місце. Про це повідомляє головне управління статистики у Волинській області.

Зменшення промислового виробництва в області відбулось у результаті скорочення обсягів на підприємствах переробної промисловості та постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря на 1,5% та 3,6% відповідно.

Спад виробництва в переробній промисловості зафіксовано у більшості видів діяльності за виключенням  текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів,  виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення,  машинобудування, виробництва гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, де досягнуто приросту на 14,7–2,2%.

Індекс у добувній промисловості і розробленні кар’єрів  склав 113,8%, який  забезпечили підприємства з видобутку  вугілля, піску та торфу.

У 2015 році волинськими підприємствами видобуто 168 тис.т вугілля, вироблено 87 тис.т м’яса, включаючи субпродукти,  10,5 тис.т ковбасних виробів, 30,3 тис.т борошна, 29,6 тис.т хліба та хлібобулочних виробів, 24,7 тис.шт чоловічих та 49,7 тис.шт жіночих пальт, напівпальт,  8,1 тис.т плит, листів, плівки з пластмас, 59,8 тис.ш металопластикових вікон, 25,9 млн.ш керамічної цегли, 27 тис.т плитки, плит з цементу або бетону,  216,7 тис.т бетонних розчинів готових для використання, 213 тис.шт меблів для офісів та підприємств торгівлі, 416,1 тис.шт дерев’яних меблів для спалень, їдалень і віталень, тощо.

За минулий рік волинські товаровиробники відвантажили споживачам продукції, надали послуг промислового характеру на суму 18,4 млрд.грн., (з неї майже 33% – за межі України), або 17,7 тис.грн. в розрахунку на одного мешканця області. В структурі реалізації переважали частки виробництва харчових продуктів, напоїв (30,4% загальнообласного обсягу обороту), машинобудування (18,5%) та виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу, поліграфічної діяльності (16,2%).

У промисловому комплексі Волині найбільша питома вага в обсязі реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) припадала на підприємства міст Луцька (38,7%), Нововолинська (18,2%) та Луцького району (19,8%).

При питомій вазі області 1,2% у загальнодержавних обсягах реалізації промислової продукції  виробникам Волині належить 23,6% соусів та продуктів для приготування соусів; приправ і прянощів змішаних інших, 13,5% деревостружкових плит, 18,9% струганого шпону, 95,8% електричних трансформаторів, виготовлених в державі.

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев