Волинь має намір долучитися до конкурсу грантових проектів програми «Білорусь-Україна»

news

20 січня цього року стартував конкурс проектних пропозицій в рамках фінансованої Євросоюзом програми територіального співробітництва Білорусь-Україна, яка, в свою чергу, є частиною ширшої Програми співробітництва країн Східного партнерства (EaPTC). У рамках згаданого конкурсу й організовано інформаційний день, під час якого представники програми розповіли про умови участі та вимоги до грантових проектів. Про це йдеться на сайті Волинської ОДА. 

До початку інформаційної частини заходу присутніх, яких у залі було понад дві сотні, привітав заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук, відзначивши, що така кількість зацікавлених конкурсом свідчить про велику довіру до програми партнерства, а відтак вона приречена на успіх.

А тому варто зазначити, що загальний бюджет грантової програми Білорусь-Україна становить 3,3 млн. євро і охоплює п’ять прикордонних областей України (Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська) та дві на території Білорусі – Гомельську та Брестську.

З інформації представника української сторони програми територіального співробітництва Білорусь-Україна Олександра Короба стало відомо, що бюджет поданого на отримання гранту проекту може становити від 60 до 250 тис. євро. При цьому, частка коштів, наданих ЄС, становить 90% від вартості проекту. Решту 10% має оплатити конкурсант чи його партнери. Тож не дарма основна увага приділялась питанням дотримання вимог, які ставить Євросоюз.

Основна мета програми – посилити транскордонне співробітництво, тому і проект обов’язково повинен мати транскордонний ефект, який в результаті передбачає покращення для обох сторін. Такими сторонами виступають дві країни, а зокрема Україна та Білорусь. Головні цілі програми – підвищення якості життя, вирішення суспільних проблем, культура, освіта та спорт, тощо. Сам конкурс грантових проектів за програмою територіального співробітництва Білорусь-Україна триватиме до 19 квітня цього року.

Подавати свої проекти на отримання гранту від ЄС можуть лише юридичні особи, які є некомерційними організаціями та зареєстровані в Україні і Білорусі не менше ніж за рік до оголошення конкурсу. Це можуть бути як державні органи (місцеві держадміністрації, органи самоврядування), так і неурядові та некомерційні організації (громадські, благодійні тощо).

Не менш важливі питаннями, що обговорились, – це тонкощі розробки технічної та іншої документації, що входить до загального пакету документів, бюджет проекту, правилами фінансування і співфінансування та графіки конкурсної процедури.

Пропрацювавши усі моменти, представники програми територіального співробітництва Білорусь-Україна запевнили, що зможуть допомогти конкурсантам індивідуально через електронну адресу або через контакти, що розміщені на сайті www.eaptc.eu.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев