Відомо, чи змінить Македонія свою назву

news

Прем’єр колишньої югославської республіки готовий піти назустріч вимогам Греції. Інформує Корреспондент.net.

Прем’єр-міністр Македонії Нікола Груєвскі заявив, що він готовий обговорити з Грецією зміну назви своєї країни, що може поставити крапку в одній з найбільш незвичайних дипломатичних суперечок, яка триває вже протягом 24 років, повідомляє в середу британське видання The Guardian.

З моменту заснування в 1991 році, коли країна проголосила незалежність від Югославії, вона офіційно називає себе як Республіка Македонія. Це, у свою чергу, викликає невдоволення багатьох греків, які заявляють, що їхні північні сусіди вкрали назву в однойменної грецької провінції, яка розташована на півдні македонсько-грецького кордону.

Тепер прем’єр-міністр Македонії каже, що він готовий відновити діалог щодо болючого питання з Грецією. Однак тільки за умови, що будь-яку потенційну нову назву країни буде винесено на референдум в Македонії.

“Ми готові обговорювати, щоб вступити в діалог з ними (з Грецією, – ред), і знайти якесь рішення”, – сказав Груєвскі в інтерв’ю The Guardian.

Унаслідок цього спору Греція всіляко блокує спроби свого сусіда щодо вступу в НАТО і ЄС, а також звернулася в ООН з проханням посприяти у зміні назви Македонії.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев