Відмова суду у розлученні: Як таке могло статися?

news

Навіть у такій справі як розлучення, є багато тонкощів.

Що може стати причиною відмовою суду у розлученні? Спробуємо розібратися в цьому питанні у нашій традиційній рубриці “Юридична консультація”. 

Запитання клієнта: 

Я хотіла розвестися і встановити місце проживання дитини із собою, бо чоловік весь час погрожує, що забере сина. Адвокат склав мені документи, але суд повернув їх і сказав, що не розлучить бо документи складені неправильно. Це мені що, тепер розвестися не можна? Що мені робити?

Відповідь юриста:

Суд очевидно повернув вам документи, тому що в позові було об’єднано дві позовні вимоги: 1. розлучення; 2. визначення місця проживання дитини, які суд повважав такими, що їх не можна об’єднувати.

Взагалі їх об’єднувати можна, але деякі судді, щоб не займатися справами, які можна відфутболити з формальних причин, відмовляють у відкритті провадження, аргументуючи це наприклад тим, що у позовній заяві об’єднано дві позовні вимоги, зі змісту яких убачається, що такі не підлягають розгляду в одному позовному провадженні. У справах про розірвання шлюбу передбачена можливість надання сторонам строку для примирення та зупинення, в зв`язку з цим, провадження у справі, що в свою чергу не передбачено при розгляді справи по іншій заявленій позовній вимозі, оскільки це може призвести до безпідставного затягування розгляду справи і т.п.

Вам просто не пощастило. Якби справа потрапила до іншого судді, швидше за все він би її розглянув, і ніяких проблем не було б.

Читайте також Мінімальний та рекомендований розмір аліментів у 2023 році: У яких випадках призначаються мінімальні аліменти 

У вас є два варіанти:

  •  відкликати позов (якщо ще немає ухвали про повернення документів), та подати документи ще раз, можливо вони потраплять до іншого судді;
  •  розділити справу на два позови. Спочатку розлучитися, а потім визначати місце проживання дитини. Але і тут можуть бути нюанси. Законодавство передбачає, що спори про місце проживання дитини можуть розглядатися як органом опіки, так і судом, відповідно щоб зменшити собі навантаження, деякі судді знову ж таки футболять такі позови, якщо до позовної заяви не додано висновку органу опіки (хоча інші судді без проблем витребовують такий висновок у процесі розгляду справи).

Матимете бажання поспілкуватися грунтовніше, або потрібно буде підготувати документи – звертайтеся. 

Читайте також Як приватизувати неприватизовану квартиру?

Матеріал підготовлено за інформацією:

Назаревича Любомира Мечиславовича, ФОП «Діяльність у сфері права».

Правова допомога та консультації в цивільних справах 

м.Луцьк

Тел/вайбер  097 38 58 658

 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев