Від сьогодні українці житимуть за новими карантинними правилами

news

20 вересня починають працювати нові правила адаптативного карантину в Україні. Проте стосуватимуться вони не всіх.

Кабінет Міністрів змінив правила карантину в Україні. Тепер українці при наявності covid-сертифікатів зможуть обійти більшість обмежень у «жовтих» і «червоних» зонах. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Новими правилами передбачені привілеї для вакцинованих. Так, в “жовтій” зоні обмежень можна уникнути маючи хоча б одну дозу вакцини, в “червоній” – дві дози.

Зокрема, нові карантинні правила передбачають, що covid-сертифікат буде мати дві опції, а також містити інформацію про вакцинацію, негативний тест або одужання від коронавірусу.

Доказом вакцинації є covid-сертифікат, який можна згенерувати в додатку “Дія” або отримати у сімейного лікаря в паперовому вигляді.

Однак, згідно з новими правилами, з 20 вересня починають діяти два види внутрішніх сертифікатів:

  • “жовтий” – для однієї дози, видається на 120 днів
  • “зелений” – для двох доз, видається на 365 днів.

Кольорові сертифікати тільки в додатку “Дія”.

Крім того, сертифікат буде містити інформацію про негативний тест (діє 72 години) і про те, що людина перехворіла.

«Жовта» зона
Кабмін спростив вимоги до роботи навчальних закладів у разі введення «жовтої» зони. Вони працюватимуть за наявності не менше 80% працівників з «жовтими» або «зеленими» covid-сертифікатами.

При цьому в «жовтій» зоні не діятимуть обмеження, якщо всі учасники і не менше 80% організаторів заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв або інших культурних закладів матимуть «жовтий» або «зелений» covid-сертифікат.

Водночас Кабмін дозволив власникам закладів самим вирішувати чи надавати послуги тільки вакцинованим.

«Червона» зона
У разі запровадження «червоної» зони навчальні заклади працюватимуть лише якщо 100% працівників мають «зелений» covid-сертифікат.

При цьому чинні обмеження «червоного» рівня не застосовуватимуться за умови наявності у всіх учасників, працівників та організаторів заходів та працівників кінотеатрів, театрів «зеленого» covid-сертифікату.

Самоізоляція
Крім того, при наявності «жовтого» або «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від коронавірусу при перетині кордону не потрібно буде проходити самоізоляцію. Нововведення стосується і людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

Транспорт

Нові правила не передбачають обмеження для транспорту. Перевіряти наявність сертифікатів у пасажирів не будуть. При цьому, водії повинні бути вакциновані.

В’їзд в Україну

З 20 вересня іноземці, які в’їжджають в Україну з метою транзиту і мають документи, що підтверджують виїзд з країни протягом 48 годин, звільняються від самоізоляції. Їм не потрібно робити тести на COVID в Україні і встановлювати додаток “Вдома”.

Для в’їзду в Україну в іноземців повинна бути страховка, а також підтвердження вакцинації, одужання або негативний тест.

0 Комментариев