Великий вівторок: прикмети дня, традиції, що можна їсти?

news

27 квітня – Великий вівторок. Це другий день Страсного тижня. У цей час православні віруючі продовжують готуватися до Великодня, дотримуватися великого посту, а також згадувати про останні дні земного життя Ісуса Христа.

Великий вівторок – другий день Великої седмиці Великого посту. В цей день усі православні повинні згадати Ісуса Христа і його проповіді, які він давав у храмі міста Єрусалим.

Саме у Великий вівторок згадують викриття Ісусом фарисеїв і книжників і притчі розказані Спасителем в Єрусалимському храмі, про данину кесарю, про воскресіння мертвих, Страшний суд, про десять дів і про таланти.

Традиції і прикмети свята

У другий день Страсної седмиці православні віруючі згадують про Страшний суд і відродження душ покійних. У цей період віруючі намагаються проводити вільний час за молитвами, займатися добрими справами, а також утримуватися від ситної їжі і звичних розваг.

У Великий вівторок було прийнято збирати лляні насіння, товкти їх у ступі і заливати водою. Така суміш отримала назву сочене молоко. Готувати його прийнято до сходу Сонця. Таким молоком поять домашніх тварин, щоб уберегти їх від хвороб. Наші предки вважали, що якщо тварина відмовляється пити молоко, значить, воно вже хворіє.

У цей день прийнято завершувати роботу з одягом, так як у Велику середу шити, в’язати, гладити і штопати не рекомендується. Особлива увага приділяється вбранню для Пасхи: до настання свята костюм повинен бути вже підготовлений.

У Великий вівторок дозволяється їсти гарячу їжу, заморожені овочі, приготовані на пару або з додаванням невеликої кількості рослинного масла. У цей день рекомендується використовувати як гарнір рис, гречку і запечену картоплю.

Щоб уберегтися від хвороб, у Великий вівторок рекомендується старанно займатися роботою по будинку і викидати сміття. Щоб протягом року з тваринами були здорові, їх треба вмити святою водою.

У Великий вівторок можна дізнатися про те, який урожай буде влітку. Якщо у цей день на небі багато зірок, значить, земля буде родючою. Якщо ж небо чисте, літо буде сухим і неврожайним.

Якщо у другий день Страсного тижня пішов дощ, влітку буде хороший урожай ягід. Злива — до урожаю грибів.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев