Великий піст 2020: коли починається, скільки триває та що не можна їсти у ці дні

news

Великий піст 2020 в Україні почнеться відразу після Масниці, яка святкується в останню неділю зими. Це відбудеться 2 березня і завершиться 18 квітня з настанням Великодня. Сорокаденний Великий піст є основним, найбільш тривалим і суворим з чотирьох багатоденних постів.

Утриманням від їжі і розваг віруючі протягом семи тижнів будуть готувати себе до святкування Великодня, який цього року припадає на 19 квітня.

Великий піст є самим древнім з церковних посад і покликаний нагадати про сорокаденний піст Ісуса в пустелі, і про Страсного тижня перед самою Пасхою, коли згадують страждання і розп’яття Христа, за якими і було воскресіння.

Піст – це, в першу чергу, період духовного очищення та вдосконалення. Сенс посту полягає не в тому, щоб відмовляти собі в їжі, а у концентрації на вічних людських цінностях та смиренному служінню Богу. Звісно ж, у цей час християни дотримуються певного обмеження в їжі. Віряни повністю виключають зі свого раціону м’ясо, молоко, яйця. Щодо вживання риби під час Великого посту, то церковним уставом її дозволено їсти під час великого свята Благовіщення та на Вербну неділю (Вхід Господній до Єрусалиму).

У період Великоднього посту не влаштовують гучні вечірки, не справляють весілля та інші світські заходи. Також потрібно стримувати себе у тілесних втіхах, не сваритися, не конфліктувати. Натомість потрібно більше молитись, ходити в церкву, допомагати людям.

У християн цей пост є особливо суворим. Віруючі повинні утримуватися від м’яса, вина, молока, сиру та яєць. Виняток становлять люди похилого віку, хворі, маленькі діти, вагітні та жінки, а також подорожують.

Великий піст 2020: коли починається і що не можна їстиОснову раціону в пост складають овочеві страви (pixabay.com/jill111)

Готуватися до посту прийнято заздалегідь, і вже за тиждень до його початку з раціону виключають м’ясні страви. Перший та останній тижні посту найсуворіші в харчуванні.

В деякі дні допускаються відступу в строгих правилах. На такі православні свята, як Благовіщення (7 квітня) та у Вербну неділю (25 березня), можна включити в раціон рибу. В Лазареву суботу (31 березня) дозволяється рибна ікра. Крім цього, у вихідні дні можна випивати по келиху червоного сухого вина.

Раціон у Великий піст: що можна їсти по днях

Календар пісного харчування в несуворі дні передбачає наступний режим:

Понеділок, середа, п’ятниця – сухоїдіння. Допускається вживання фруктів і овочів, які не пройшли термообробку, а також вода, компоти, трав’яний чай.

Вівторок, четвер – гаряча їжа без олії. Це можуть бути каші, супи (наприклад, грибний бульйон з картоплею або вермішеллю).

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев