Вареники з маком і медом: смачні страви до посту

news

Рецепт вареників з маком походить певно з Туреччини – там здавна традиційно готували дюш-вар на кислому молоці. Білесенькі й товстенькі, м’які й досить величенькі – так виглядають вареники з маком на кислому молоці й соді.

До посту ми заміни молоко водою.

 400 мл води
 400 гр муки
 1 щіпка солі
 1 ст. л. соди
 150 гр маку
 100 гр цукру
 5 ст. л. меду

Теплу воду розмішуємо з содою й сіллю, додаємо муку й замішуємо еластичне тісто для вареників.

Мак перетираємо на ручному млині або електричною кавомолкою. Правильна начинка для вареників з маку має бути розсипчастою. Тому до маку з цукром потрібно додати лише 0,5-1 ч. л. гарячої води, аби цукор не розтанув.

З тіста робимо ковбаску, ріжемо на шматочки, розкачуємо так, щоб вийшли великі кружальця завтовшки 0,7-1,0 см діаметром 9-10 см. Начинки беремо досить багато – до 2 чайних ложок, та заліплюємо.

Найскладніший етап, щонайменша неточність може зіпсувати всі старання. У киплячу воду закладаємо вареники. Сенс у тому, щоб:
• Вареники не спливали над поверхнею води – тому весь час їх намагаємося шумівкою занурити у воду.
• Виймаємо вареники через 1,5 (!) хвилини після закипання дуже швидко, викладаємо на сухий чистий рушник. І так же швидко перевертаємо на інший бік, щоб вареники якомога скоріше стали сухими. Переварені вареники виглядають глянцевими, стають твердими.

За рецептом вареники з маком смакують з медом. Справжній рідкий мед буває лише одразу після викачування. А той, що затвердів, розігрійте на водяній бані. Тільки температура води повинна бути до 50°С, щоб мед не втратив свої цілющі властивості.

Ви берете ще теплий вареничок, вмочаєте у рідкий мед і смакуєте. Поєднання трохи розсипчастого маку й справжнього меду створює неповторний, гіркувато-солодкий післясмак. Цей рецепт досить складний, потрібно добряче натренуватися, але того вартує.

0 Комментариев