В українських школах запровадять посаду вихователя з безпеки та встановлять “тривожні кнопки”

news

В Україні з 1 вересня планують відновити очне навчання у тих регіонах, де не має активних бойових дій та у тих навчальних закладах, які пройдуть перевірку МВС і ДСНС на предмет відповідності вимогам безпеки. 

Крім того, міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі телемарафону “UAразом” 21 липня, розповів, що в українських школах з’являться вихователі безпеки в рамках проекту “Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі”.

Як зазначив чиновник, міністерство зараз ініціює відповідний масштабний проект. У пілотному варіанті візьмуть участь чимало територіальних громад.

Йдеться про спеціально навченого фахівця (необов’язково поліцейський, може бути посадова особа громади), який проводитиме уроки в школах щодо забезпечення безпеки дітей.

До обов’язків вихователя входитиме навчання основам поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, проведення профілактичних та інформаційно-просвітницьких заходів, а також пропаганда здорового способу життя, інформування спеціальних служб про негативні явища в навчальних закладах та інше.

Також Монастирський повідомив, що МВС спільно з міністерством освіти і науки працюють над введенням нових курсів, окремих уроків у навчальних закладах.

Щоб були нові заняття, нові знання могли бути освоєні школярами, дітками, студентами. В першу чергу це стосується укриттів, знань, як має поводитися людина під час повітряної тривоги, і в тому числі необхідні знання про вибухонебезпечні предмети,

– розповів Монастирський .

Монастирський звернув увагу, що розмінування в Україні триватиме роки, а “наші діти вже сьогодні повинні знати, як себе убезпечити”.

Також у школах планую встановити Тривожні кнопки”. Такі заходи спрямовані на покращення захисту дітей під час навчального процесі в стінах навчальних закладів.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Telegram нагодосив, що в офлайн форматі школярі та студенти зможуть навчатися “там, де це можливо, а захисні споруди цивільного захисту закладів освіти мають бути приведені в готовність до використання за призначенням”.

Усі рекомендації вже розроблені. У сховищах мають бути тепло, світло, вентиляція, вода й усе для комфортного перебування під час тривалої повітряної тривоги. Навчання дітей і персоналу правильному поводженню під час тривоги мають стати регулярними,

– розповів прем’єр.

Серед іншого, в школах також повинні бути і “тривожні кнопки”.

Такі автоматизовані системи стали з’являтися в столиці в дошкільних дитячих установах і школах ще з 2016 року, і також згодом в інших містах України.

За допомогою “тривожної кнопки” працівники закладів можуть викликати патруль через диспетчера у відповідному відділенні поліції. Обладнання школи тривожною сигналізацією дозволяє миттєво реагувати на будь-які зміни ситуації.

0 Комментариев