В Україні загостюється ситуація з захворюваністю на COVID та грип А: чи потрібно носити маски

news

Кількість хворих на COVID та грип А в Україні стрімко зростає. В тому числі помічено зріс із виявлення “важких” та фатальних випадків.

Про це повідомила лікар та професор Ольга Голубовська.

За її словами, всі смертельні випадки пов’язані з відсутністю специфічної терапії у перші дні хвороби. У зв’язку з цим, при збільшенні температури тіла лікар рекомендує проводити тестування на обидві інфекції, інколи використовуючи експрес-тести, які можна мати вдома.

Згідно із даними МОЗ, заходи загальної профілактики можуть бути впроваджені в регіонах або окремих районах міст, де фіксується перевищення епідемічного порогу. Також можливе введення таких заходів в окремих установах, навчальних закладах, класах, школах або підприємствах.

Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується в залежності від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій під час епідсезону який починається в Україні в жовтні та закінчується навесні,

– наголошують у відомстві.

В міністерстві пояснили, що варто вдягати захисну маску, якщо:

  • ви відчуваєте ознаки застуди, кашляєте або чхаєте, однак не можете залишитися вдома;
  • пацієнтам із симптомами застуди або з підозрою на інфекцію, що передається повітряно-крапельним шляхом, маска обмежить потенційне розповсюдження респіраторних виділень;
  • ви доглядаєте за хворим на ГРВІ, COVID-19 чи грип;
  • здоровим людям, які перебувають у місцях великого скупчення, з метою додаткового захисту;
  • лікарям та медичним працівникам під час огляду пацієнтів, які мають респіраторні симптоми та під час процедур і маніпуляцій, які вимагають стерильності, щоб захистити пацієнта від можливих інфекцій.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев