В Україні спростили вимоги до аптек у сільській місцевості

news

Уряд вніс зміни до мінімальних площ аптек та аптечних пунктів, розташованих у сільській місцевості, з метою поліпшення доступності лікарських засобів для населення та спрощення процедур відкриття нових аптечних пунктів у селах. Згідно з цими змінами:

  • У селищах мінімальна площа аптек становитиме не менше 30 квадратних метрів, з яких не менше 13,5 квадратних метрів призначено для торговельного залу.
  • У селах мінімальна площа аптек буде не менше 18 квадратних метрів, з яких не менше 6 квадратних метрів призначено для торговельного залу.

На сьогоднішній день аптечні пункти діють лише в 11% сіл України, що становить приблизно 5 700 аптек. Проте більше ніж 20 000 сіл та селищ досі не мають доступу до аптечних пунктів. Введення цих змін має сприяти полегшенню доступу населення до необхідних лікарських засобів.

Слід відзначити, що уряд також дозволив створювати мобільні аптечні пункти з метою забезпечення більшого числа сільських місцевостей доступом до лікарських препаратів. Це право мають суб’єкти господарювання, які мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев