В Україні розробили нові стандарти для лікарень: норми передбачено як для новозбудованих, так і для реконструйованих медзакладів

news

В Україні відтепер лікарні будуватимуть за новими державно-будівельними нормами

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я України.

За новими державно-будівельними нормами (ДБН) передбачено розміщення пацієнтів в одно- або двомісних палатах, обладнаних душем та вбиральнею.  Також буде окрема кімната для відпочинку членів родин, які перебувають із пацієнтом. 

На території лікарні мають зʼявитися місця для автомобілів, велосипедів, мотоциклів, а також зарядні станції для електромобілів. А біля головного входу лікарень розташовуватимуться паркомісця для людей з інвалідністю.

Суттєвий акцент буде зроблено на інклюзивність всіх приміщень лікарні та її території загалом. Будівлі проєктуватимуться з урахуванням принципів безбарʼєрності, з широкими коридорами та дверними отворами. Будуть облаштовані системи навігації, в тому числі з аудіо покажчиками. Для потреб маломобільних груп населення будуть облаштовані окремі санітарно-гігієнічні приміщення.

Оновлені ДБН набрали чинності 1 березня цього року і стосуються як будівництва нових лікарень, так і реконструкції вже наявних медзакладів. Норми розповсюджуватимуться на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та в окремих частинах на реставрацію.

За рік війни окупанти чи не щодня цілили в наші лікарні та амбулаторії. За цей час вони пошкодили 1 151 обʼєкт медзакладів. Ще 174 обʼєкти медзакладів зруйновано вщент, їх доведеться відбудовувати з нуля. Ми маємо все відбудувати в рази краще, ніж було, за кращими світовими зразками. Нові ДБН – перший крок до створення медзакладів нового рівня. Це зміни, які дозволять покращити якість надання медичної допомоги пацієнтам та значно поліпшать умови перебування пацієнтів в лікарнях,

– розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нові державно-будівельні норми направлені не лише на покращення комфорту пацієнтів, а й на поліпшення умов роботи медиків. Зокрема, для них буде передбачено зручні кімнати для повноцінного відпочинку.

Зміни також торкнуться проєктування відділень – вони більше не будуть хаотично розкидані по лікарні, а розташовуватимуться відповідно до того, наскільки вони взаємоповʼязані одне з одним. Це суттєво вплине на час та зручність доставки пацієнта.

Окрім того відділення невідкладної допомоги буде повністю адаптовано до міжнародних норм планування відділень “emergency”.

 

0 Комментариев