В Україні передбачено безкоштовні обстеження для донорів

news

Бути донором – означає бути шансом для порятунку когось. В період війни донація крові є надзвичайно важливою, адже цей внесок може стати порятунком життя як військових, так і цивільних.

В Україні донорам проводять певні обстеження безкоштовно. Про це повідомляє Національна служба здоров’я у Telegram.

Кожен донор безоплатно отримує спектр лабораторних досліджень – вони важливі для гарантії безпеки як донора, так і реципієнта,

– йдеться у повідомленні.

Тестування відбувається в кілька етапів.

  •  Перед донацією проводять забір капілярної крові для визначення рівня гемоглобіну – він є одним із важливих показників допуску до донації. Якщо рівень гемоглобіну занизький – донація скасовується.
  •  Донор також проходить обстеження шляхом анкетування і медичного огляду. Якщо за їх результатами протипоказань для донорства немає, на другому етапі, під час донації, проводять забір венозної крові для інших лабораторних досліджень. Ці дослідження передбачають визначення групової (О, А, В, АВ) та резус-належності (Rh+ або Rh−) донора.
  •  Також визначають наявність Келл-антигену. Носіями Келл-антигену є всього 7 % людей. Але, якщо пацієнту, який не має такого антигену, перелити еритроцити донора, у якого він наявний, можуть виникнути небажані реакції. Тому кров ретельно досліджують.
  •  Кров донора також перевіряють на наявність інфекційних захворювань: ВІЛ, гепатиту В, гепатиту С, сифілісу.

Якщо маркери таких недуг виявлено, донора про це інформують, а отриману від донора кров чи компоненти крові, виготовлені з неї, вилучають, знешкоджують та знищують.

Щоб стати донором, треба:

  • Звернутися до центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).
  • Записатися телефоном до бази донорів (список центрів крові – за посиланням: https://cutt.ly/TCWc6NV).
  • Записатися онлайн в реєстр донорів – https://www.donor.ua/.
0 Комментариев