В Україні набув чинності закон про продукти

news

В Україні вчора, 6 серпня, набув чинності закон “Про інформацію для споживачів стосовно харчових продуктів”.

Експерти зазначають, що цей Закон абсолютно відповідає Регламенту Євросоюзу. Однак бізнес певним чином застерігається щодо таких нововведень. Про це повідомляє Знай.юа

По-перше, даним Законом передбачено 2 види строку придатності – по продуктам, які швидко псуються та іншим. Однак, у ЄС немає чіткого розмежування цих категорій і бізнес самостійно визначає, до якого виду належить його продукція.

По-друге, необхідність визначення партії продуктів для легкості її ідентифікації. Адже Законом “Про основні принципи і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів” визначено, що номери партії обов’язково повинна передувати буква L, або якщо продукцію можна ідентифікувати за кінцевою датою споживання.

В Україні набув чинності закон про продукти: все, що потрібно знати простим громадянам

По-третє, необхідність зазначення назви оператора ринку, відповідає за надання інформації, наприклад, у разі Private Label їм стає замовник, а не безпосередній виробник.

Четвертий момент, з 6 серпня Мінекономрозвитку своїм наказом скасовує Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів. Тому перехідний період для маркування продукції за старими нормами може бути під загрозою. Адже немає законодавства, яке регламентуватиме прийдешні маркування (протягом 3 років), закладено в Законі про інформацію.

продукти

По-п’яте, визначення найбільшої площі продукції, де зазначається основна інформація (складу продукції тощо). Так, наприклад, це чітко визначено в інструкції ЄС, тому бізнес наполягає на таких рекомендаціях і з боку Держпродспоживчслужби для українського ринку.

Таким чином, Європейська Бізнес Асоціація закликає залучити бізнес до офіційних консультацій щодо застосування окремих норм Закону.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев

Залишити коментар

*