В Україні можна буде придбати наркотичні лікарські засоби за електронним рецептом

news

З листопада 2022 року в аптеках України розпочнуть відпускати наркотичні лікарські засоби та психотропні речовини за електронним рецептом.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Як зазначають у відомстві, для відпуску таких препаратів за е-рецептом аптечні заклади, що мають відповідну ліцензію, повинні обов’язково зареєструватися в ЕСОЗ (Електронна система охорони здоров’я).

Пацієнту, який отримає е-рецепт, надійде смс-повідомлення із номером рецепта та унікальним кодом погашення, які він має повідомити фармацевту в аптеці для отримання препаратів, призначених рецептом.

 Цей крок спрямований першочергово на покращення доступу до ліків, які полегшують самопочуття пацієнтів зі складними захворюваннями. Також, як і е-рецепт на антибіотики, це є черговим етапом на шляху євроінтеграції України та забезпечення контрольованості відпуску рецептурних ліків,

— прокоментувала ініціативу заступниця міністра охорони здоров’я з цифрового розвитку Марія Карчевич.

Також передбачається перехідний період для медичних закладів. Лікарі закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я, повинні будуть призначати ці ліки за електронними рецептами. А в разі відсутності підключення до ЕСОЗ – за паперовими з використанням спеціальних рецептурних бланків форми № 3.

Впровадження електронного рецепта на всі рецептурні препарати очікується у 2023 році.

0 Комментариев