В Україні чиновникам заборонили критикувати владу

news

Уряд України оприлюднив Правила етичної поведінки для державних службовців.

Постанову №65 опублікували сьогодні на сайті Кабміну, – повідомляє Кореспондент.net.

Зокрема, встановлюється, що державні службовці у своїй діяльності керуються принципами етики держслужби, засновані на таких положеннях, як служіння державі і суспільству, гідна поведінка, добропорядність, лояльність, політичний нейтралітет, прозорість і підзвітність, сумлінність.
При цьому лояльністю вважають “утримання від будь-якого вияву публічної критики діяльності державних органів, їх посадових осіб”, коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання державним службовцем його обов’язків.
У свою чергу, політичний нейтралітет передбачає відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій, невикористання символіки політичних партій під час виконання обов’язків та ін.
Новим документом вводиться ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політпартій, народними депутатами, суб’єктами господарювання, а також надання інформації про такі розмови і зустрічі в порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації.
Також вводиться облік фактів використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних і нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних або юридичних осіб в службових цілях.
За порушення цих правил чиновники несуть дисциплінарну відповідальність.

Автор статті: ВолиньІнфо

0 Комментариев