Українським водіям нагадали про ввімкнення фар

news

З 1 жовтня по 1 травня в Україні на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути включені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу – ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто і у світлий час доби.

Це передбачено пунктом 9.8 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306.

Так, необхідність увімкнення додаткового освітлення, в тому числі у світлу пору доби, пояснюється необхідністю позначення механічних транспортних засобів, що рухаються.

За невиконання цієї норми, яке з’явилося у ПДР у 2013 році, вас може зупинити поліція. Санкція за таке порушення – попередження.

Тому відповідно до п. 1.10 ПДР денні ходові вогні – зовнішні світлові прилади білого кольору, передбачені конструкцією автомобілю. Вони установлені спереду транспортного засобу і призначені для покращення видимості транспортного засобу під час його руху у світлий час доби.

Чи рятують увімкнені фари поза містом? (для обговорення) : 25:09:2019 - 20  хвилин Тернопіль

Чому потрібно вмикати фари вдень

Взагалі це правило з денними ходовими вогнями введено для того, щоб зменшити кількість аварійних ситуацій під час нестабільної погоди. Це потрібно для того, щоб в холодну пору року було легше побачити транспорт на дорозі.

Тому дуже важливо пам’ятати про власну безпеку та безпеку інших під час керуванням авто і не забувати вмикати фари і в складні погодні умови.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев