Українським медикам створять усі умови для безперервного професійного розвитку

news

Уряду ухвалив рішення щодо запуску електронної системи безперервного професійного розвитку медиків

Для працівників сфери охорони здоровʼя будуть удосконалені умови проходження безперервного професійного розвитку.

Зокрема, нормативне-правове регулювання дозволить працівникам ефективніше здійснювати свій професійний розвиток, а також впровадити функціонал електронної системи безперервного професійного розвитку. Відповідну постанову Кабінету Міністрів України сьогодні за ініціативи МОЗ ухвалив уряд.

«Якість медичної допомоги значною мірою залежить від безперервного професійного розвитку працівників сфери охорони здоровʼя. Важливою є зміна парадигми від навчання для проформи до реального удосконалення знань, умінь і навичок на благо українських пацієнтів. Наше завдання — створити для фахівців всі умови для цього. Використання електронних рішень дозволить зекономити витрати робочого часу, максимально спростити процеси та зробити їх зручними. Крім того, нова електронна система БПР покликана допомогти провайдерам освітніх послуг швидко та просто подати заявку на включення їх до переліку провайдерів та реєстрацію заходів БПР, а також мінімізувати будь-які корупційні ризики», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Читайте також: Іменинники жовтня 2023: коли та кого вітати з Днем ангела за новим календарем

Електронні рішення забезпечать автоматизоване отримання та збереження інформації, взаємодію з державними реєстрами, збереження даних тощо. Функціонал включатиме можливість електронної реєстрації провайдерів та заходів БПР, а також подання апеляції стосовно відмови у реєстрації. Електронна система розробляється у співпраці з проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».

Важливими будуть і впроваджені зміни для керівників закладів охорони здоров’я. Тепер вони матимуть змогу здійснювати безперервний професійний розвиток, що дозволить підтримувати та підвищувати їх професійну компетентність, а значить — покращувати якість надання медичної, фармацевтичної та реабілітаційної допомоги людям.

Крім цього ініційовані зміни дозволять: залучити нові групи працівників сфери охорони здоров’я до системи БПР. Це, зокрема, фармацевти, медичні сестри/брати, працівники з вищою немедичною освітою, що працюють у сфері охорони здоров’я, фахівці з реабілітації, у тому числі які працюють у профспілкових організаціях і громадських об’єднаннях, що провадять діяльність у сфері охорони здоров’я; розширити можливості для розвитку шляхом участі у нових формах заходів БПР, таких як «групи рівних». «Групи рівних» — це можливість систематично навчатися у групі з рівними за посадою колегами на базі медичного закладу. Такий підхід дозволяє навчатися на основі взаємообміну досвідом щодо дій у складних клінічних випадках, виходячи з принципів доказової медицини. Такий метод допомагає будувати професійні зв’язки з колегами та мультидисциплінарну взаємодію з метою безперервного поліпшення якості медичної допомоги; встановити вимоги щодо структури та змісту навчальних програм заходів БПР, що є важливою складовою забезпечення якості цих заходів.

Читайте також: Календар магнітних бур: жовтень буде нелегким для метеозалежних 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев