«Угорський» газоблок з неприємним шлейфом: як Орбан та росіяни хочуть нажитись на відбудові України

news

Є такий вислів: «нічого особистого – лише бізнес». Ним вдало користується прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який добре відомий своїм зневажливим ставленням до України – він часто робить брехливі заяви з метою погіршити імідж України в світі, блокує наш вступ до Євросоюзу та економічну допомогу. Але це не заважає йому спокійно заробляти на відбудові України.

«Угорський» газоблок, який дурно пахне

Багато хто бачив в будівельних магазинах та на ринках будматеріалів, особливо на Заході України, палети помаранчевого кольору з газоблоком угорського виробництва «Viablokk». Вони з’явились зовсім нещодавно, влітку 2023 року. Здавалось би, невідомий в Україні раніше європейський виробник зайшов на наш ринок – і це хороша новина. Але ні, цей виробник – далеко не європейський. Співвласниками компанії є син Віктора Орбана та російський олігарх Андрій Молчанов.

За статистикою, газоблок є найбільш затребуваним у будівництві матеріалом. Він оптимальний за співвідношенням ціни та якості, достатньо енергоефективний. Також газоблок не є складним у виготовленні: в Україні є достатньо заводів з його виробництва.

До початку війни лідерство на українському ринку утримувала компанія «Аерок» вищезгаданого російського олігарха Молчанова. Два його українські заводи в Обухові та Березані (Київська область) виробляли цей матеріал, а 100% виручки відправлялося на рахунок «материнської» компанії в рф. Торік про це стало відомо українським правоохоронцям, після чого «Аерок» потрапив під санкції, заводи були заарештовані і згодом націоналізовані.

Після закриття виробництва та націоналізації цих підприємств, влітку 2023 року на українському ринку раптово з’явився новий товар, який зовні дуже нагадує продукцію «Аероку»,  – газоблок «Viablokk». Виробництво «Viablokk» розташоване в Угорщині, неподалік міста Дебрецен, а запуском заводу безпосередньо опікувався білорус Дмітрій Рудченко, колишній керівник «Аероку», який разом з командою нещодавно перебрався до Угорщини.

На відкритті заводу у травні 2023 року були присутні тамтешні урядовці, зокрема наближений до Орбана міністр будівництва та транспорту Янош Лазар. І це ще одне свідчення особистої зацікавленості заводом з боку Віктора Орбана.

Чи потрапить під санкції угорсько-російський виробник?

Є усі підстави вважати, що частина прибутку від «угорського» заводу також буде йти в «материнську» компанію Молчанова в рф. Навряд чи домовленості з Орбаном щодо відкриття заводу укладав «бригадир» Рудченко, це не рівень директора заводу. Крім того, офіційним імпортером газоблоку «Viablokk» в Україні є компанія «Аероблок», співзвучна за назвою до «Аероку» олігарха Молчанова.

До речі, це свідчить і про плани нових-старих «європейських», а по факту російсько-угорських виробників газоблоку: вони прагнуть повернути панівні позиції на українському ринку, за рахунок бази клієнтів «Аероку», або ж навіть збільшити їх за рахунок участі у відбудові. Так, дуже цинічно. Але такий російський почерк.

Українські правоохоронці та органи національної безпеки точно не оминуть увагою цю історію. А поки що нам з вами треба щонайменше задуматись, чи слід купувати такий газоблок. Він не європейський, він дорожчий (коштує 4 тис. грн за куб. м, тоді як ринкова ціна – до 3,5 тис грн/куб. м), і має неприємний російський шлейф. Відповідь має бути очевидною.

Джерело: https://pravda.if.ua/nichogo-osobystogo-lyshe-biznes-viktor-orban-ta-rosiyany-hochut-nagrity-ruky-na-vidbudovi-ukrayiny/

Автор статті: Сергій Ленкін

1 Комментарий