У яких медичних пакетах анестазія для пацієнтів є безкоштовною?

news

Чи безоплатна анестезія для пацієнта?

У медичних закладах, які мають договір із Національною службою здоровʼя України (НСЗУ), анестезія включена в послугу, яка надається і покривається Програмою медичних гарантій. Тобто пацієнт не повинен платити за анестезію. Незалежно від того плановою є операція чи ургентною, а також у разі інших втручань, під час діагностики чи лікування. Заклад має забезпечити необхідні лікарські засоби, які входять до Національного переліку, а також ті, які закуповуються у централізованому порядку коштом інших програм держбюджету.

У межах яких пакетів передбачена безоплатна анестезія?

 1. «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня» – забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу під час хірургічних операцій та обстежень.
 2. «Медична допомога при пологах» – зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур. 
 3. Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у пакети: 
 • «Стоматологічна допомога дорослим та дітям»,
 • «Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій»,
 • «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»,
 • «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»,
 • «Стаціонарна психіатрична допомога»,
 • «Стаціонарна паліативна допомога»,
 • «Діагностика та лікування дорослих і дітей із туберкульозом у амбулаторних та стаціонарних умовах».
 1. Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.
 2. Знеболення та обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога – під час проведення обстежень для раннього виявлення онкології: езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, гістероскопія, цистоскопія та бронхоскопія.
 3. Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хімієтерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах. 
 4. А також у пакеті «Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах».

За інформацією: Міністерства охорони здоров’я України 

Автор статті: Малашкевич Анна

0 Комментариев