У волинських лісах з’явилися перші гриби: як не отруїтися?

news

Медики наголошують: збираючи гриби, треба бути вкрай обережним.

Загалом же гриби поділяються на їстівні, умовно-їстівні та отруйні гриби. Умовно-їстівні — це ті, які мають токсин, що руйнується при термічній обробці. Натомість в отруйних грибах, приміром, у блідій поганці, міститься токсин — фалоїдин, який термостабільний, тобто не руйнується при кулінарній обробці.

Приміром, ознаки отруєння блідою поганкою найчастіше проявляються через 6-8 годин. А можуть з’являтися через добу і навіть дві.Не рекомендують вживати гриби дітям до 14 років, а також людям, які мають хронічні хвороби кишково-шлункового тракту.

Процес перетравлювання грибів потребує значного навантаження на органи травлення, відтак, якщо людина має хронічні запальні процеси, виникають загострення.

Якщо сталася біда і людина отруїлася, то пам’ятайте про правило “золотої” години. Адже лікування має бути розпочате вчасно.

— У медицині є таке поняття, як латентний (прихований) період — це час відтоді, коли людина з’їла отруєні гриби і у неї з’явилися клінічні ознаки отруєння. В домашніх умовах треба негайно провести промивання шлунка. Найкраще випити якомога більше води і викликати блювоту. Випити певну кількість активованого вугілля. І в жодному випадку не займатися самолікуванням, а негайно їхати в лікарню! Від того, наскільки швидко провести очищення організму, залежить результат лікування.

 

0 Комментариев