У селі Хорлупи комунальники запустили в роботу оновлену котельню

news

У Підгайцівській громаді завершили підготовку до опалювального сезону, запустивши тепло в оновленій після капітального ремонту шкільній котельні у селі Хорлупи.

Про це інформує Пресслужба Підгайцівської сільської ради

Привітати педагогічний колектив Хорлупівської гімназії приїхали заступники Підгайцівського сільського голови Леонід Гроголь та Валентин Приходько, директор Комунального підприємства Михайло Котов, начальниця Відділу освіти, культури, молоді та спорту Підгайцівської сільської ради Жанна Скороход, староста Хорлупівського старостинського округу Василь Грудік.

Директорка навчального закладу Ірина Тарасюк розповідає, що останні 15 років школу обігрівали за допомогою твердопаливного котла, резервного, на випадок поломки не було. У зимовий період потужностей котельні не вистачало, аби створити комфортні умови для навчання дітей, часто на уроках доводилось сидіти у верхньому одязі і дітям, і вчителям.

Після приєднання села до Підгайцівської громади, керівник комунального підприємства,обстеживши умови в навчальному закладі, вирішив ініціювати заміну котла у школі.

Отримавши підтримку керівництва сільради та депутатського корпусу, Михайло Котов замовив виготовлення проєктно-кошторисної документації.

Директорка навчального закладу зізнається, що не сприймала обіцянки серйозно, оскільки у Ківерцівському районі їхні потреби рідко враховували. Однак у Підгайцівській сільській раді не змусили довго чекати.

У серпні Комунальне підприємство провело тендер, визначило підрядника, який зобов’язався виконати капітальний ремонт котельні за два місяці. Із бюджету громади депутати виділи для цих потреб трохи більше мільйона гривень.

Керівник КП Михайло Котов зазначає, що капітальний ремонт у котельні зробили за півтора місяця – поспішали завершити до перших холодів. Згідно з проєктом, у котельні замінили старий котел на новий, з пелетним пальником, тепловою потужністю до 200 кВТ та встановили ще один резервний.

Для безпечної роботи в приміщенні котельні встановлений сигналізатор загазованості повітря оксидом вуглецю. Теплова схема твердопаливних котлів обладнана повітрозбірниками та спускниками, вентиляцією. Відвід продуктів згоряння виконується за допомогою димососа, який підключений до димової труби діаметром 35 см і висотою 15 метрів. Аби збільшити термін використання теплових котлів, встановили систему хімводпідготовки води, яка потрапляє до котлів із загального водопроводу.

Один котел обладнаний пелетним пальником факельного типу. Подача палива до котла здійснюється автоматично з бункера, що дуже полегшує роботу операторів котельні. Тепер вони просто налаштовують програму та вказують з якою періодичністю пелета має подаватись у пальник. Об’ємів пелетного бункера вистачає на добу.

Резервний котел розрахований на обігрів приміщень торфобрикетом та дровами. Його рекомендують використовувати, коли на вулиці не має великих морозів.

Нове обладнання та устаткування котельні розраховане на економію паливно-енергетичних ресурсів та збереження навколишнього середовища.

Обслуговуватимуть котельню четверо операторів, двоє з них  – старожили. Кажуть, що раніше умови праці були складнішими та й старий котел часто підводив, через відсутність витяжки у котельні був специфічний запах. Зараз увесь процес автоматизований, а теплові котли легші у догляді.

Михайло Котов подякував працівникам за участь в оновлені приміщення котельні та вручив їм подяки за сумлінну працю.

 

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев