У Росії далекобійники протестують проти платних доріг

news

Повідомляє gazeta.ua

Минулого тижня в 70 російських містах і регіонах далекобійники протестували проти нової системи стягнення грошей “Платон”. Із водіїв, чиї вантажівки важчі за 12 тонн, стягуватимуть 1,53 руб. 0,56 грн за кожен кілометр проїзду федеральною трасою. З 1 березня 2016 року вартість зросте вдвічі.

Збиратимуть платежі компанії Ігоря Роттенберга, наближеного до президента Путіна. Він із батьком Аркадієм зараз будують Керченський міст.

 Відповідно до конституції, на території Російської Федерації не допускається встановлення митних кордонів, мит, зборів і будь-яких інших перешкод для вільного переміщення товарів, послуг і фінансових коштів, пояснює підприємець Юрій Бубнов радіо “Эхо Москвы”. Всі рівні перед законом. За даними Росавтодору, невідомо звідки отриманих, фури завдають 56 відсотків збитків дорогам. А хто завдає решту? Чому тоді платні дороги вводять не для всіх учасників, а для обраних?

Учасники акцій протесту ходили пішохідними переходами туди-сюди. Далекобійники їхали зі швидкістю 510 км/год. Також відбувалися мітинги, пікети, водії відмовлялися виходити в рейси платними дорогами. Ці заходи паралізують міста, завдають збитків компаніям. Влада майже не в змозі боротися з ними.

Біля Твері водій фури в’їхав у натовп мітингарів. Загинув чоловік. Ще двоє далекобійників отримали травми. У Петрозаводську машина ДАІ збила протестувальника.

Система “Платон” працює з 15 листопада. Спочатку уряд пообіцяв, що штрафи за невикористання системи не стягуватимуть до березня 2016 року, окрім Московської області. Проте далекобійників штрафують і в інших регіонах. Водії вантажівок також скаржаться на помилки в роботі нової комп’ютерної системи.

Міністерство транспорту запропонувало знизити штрафи. За перше порушення планують стягувати близько 50 тис. руб. 18 тис. грн замість установлених 450 тис. За повторне 100 тис. руб. замість 1 млн.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев