У православних християн розпочався Страсний тиждень: чим особливий понеділок

news

Страсний тиждень Великого посту – це особливий період. У дні перед Великоднем віряни намагаються більш стврого дотримуватися особливо суворого посту і готувати себе, свій будинок і господарство в цілому до святкування Воскресіння Господнього.

Сьогодні, 26 квітня починається Страсний тиждень у 2021 році. А  завершиться  Страсна седмиця 2 травня, безпосередньо на Великдень.

Страсний тиждень – це час строго утримання. Причому не лише в їжі, але і в своїх вчинках і думках. Не вітається зайві веселощі, неробство і будь-які негідні вчинки.

Це час, коли потрібно робити добрі справи (займатися благодійністю, допомагати ближнім) і готуватися до святкування Великодня 2021 року.

Кожен день цього особливого тижня присвячений певній події з життя Христа і іменується “великим”.

Великий понеділок. Під час церковної служби згадують про патріарха Йосифа, якого рідні брати продали в рабство, а також про безплідну смоковницю (вона символізує душу, що не розкаялася в гріхах своїх). Саме цього дня починають варити масло (міро) на рік уперед. Освячувати його будуть у Великий четвер. По господарству можна робити будь-які роботи.

У Великий понеділок їдять лише хліб з овочами, також можна фрукти, мед і горіхи.

0 Комментариев